ВИДЕО: Трајковски постигна фантастичен гол против Роналдо, но беше поништен поради офсајд

Во 23 коло од најквалитетната фудбалска професионална лига на Саудиска Арабија без голови ремизираа екипите на Ал Фејха и Ал-Наср (0:0).

Кристијано Роналдо од редовите на Ал-Наср се наоѓаше во убави шанси за реализација, но овојпат не успеа да се запише во листата на стрелците.

На спротивната страна македонскиот репрезентативец Александар Трајковски можеше да биде херој на Ал Фејха.

Нашиот напаѓач кој го одигра целиот меч постигна прекрасен гол во 21 минута, но истиот беше поништен поради офсајд.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s