„Знам“- Калиопи сними дует со Жељко Самарџиќ (видео)

Поп-ѕвездата Калиопи Букле и српскиот пејач Жељко Самарџиќ четири децениското пријателство го крунисаа со дует наречен „Знам“, а денеска во Белград се одржа промоцијата на истиот.

Текстот за песната го напиша нејзиниот поранешен сопруг Ромео Грил кој е воедно и композитор на музиката и аранжер.

Песната и спотот ќе бидат промовирани и во Скопје, на 25 април 2023 (вторник) во 12 часот во „АудиоКултура“ во нас.Тафталиџе.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s