Мајката на Мајли Сајрус се вери за ѕвездата од Prison Break, Доминик Персел (ФОТО)

Тиш Сајрус, продуцентка и мајка на познатата пејачка Мајли Сајрус, ќе се омажи за 53-годишната ѕвезда од Prison Break, Доминик Персел.

55-годишната жена веста за свршувачката ја сподели на својот Инстаграм профил.

„Илјада пати ДА“, стои во описот на фотографијата на која двајцата позираат во прегратка, а на раката на Тиш се гледа веренички прстен. „Честитки, ова ми го разубави денот“, „Ја заслужуваш сета среќа на светот“, „Едвај ја чекам твојата свадба“, се само дел од коментарите на нејзините следбеници под објавата.

Инаку, помина само една година откако Тиш Сајрус и нејзиниот поранешен сопруг, пејачот Били Реј објавија дека се разведуваат по 28 години брак.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s