Претрес во Скопје, пронајдена дрога

Претрес во Скопје, пронајдена дрога

Денеска ( 04.05.2023) полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиени оперативни сознанија и обезбедена наредба од Основен суд Скопје, извршија претрес во дом кај лицето М.Н. (24) во Скопје. При претресот пронајдена е една полиетиленска кеса со околу 400 грама марихуана и полиетиленски кеси со околу 400 грама амфетамин, како и поголема количина на пари. Лицето е лишено од слобода и против него по документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s