Сити е шампион на Англија, Хааланд и Де Брујн избегаа од теренот пред налетот на илјадници навивачи (ВИДЕО)

Сити стана шампион со вчерашниот пораз на Арсенал од Нотингем Форест, а титулата ја потврдија со натпреварот на домашен терен против Челзи.

Фудбалерите на Манчестер Сити втрчаа во соблекувалната по победата од 1-0 против Челзи во натпревар во кој пред своите навивачи на „Етихад“ ја прославија титулата во англиската Премиер лига.

Последниот свиреж на судијата го означи крајот на натпреварот, но се чинеше дека го означи и почетокот на инвазијата на теренот од страна на навивачите на Сити. Двајцата од најголемите ѕвезди на тимот, Ерлинг Халанд и Кевин Де Брујн, побрзаа кон внатрешноста на стадионот во друштво на чуварите. Таму набрзо им се придружија и другите играчи од тимот на Пеп Гвардиола.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s