(Видео) „Стариот џумбушлија“ грмеше на плоштадот во Валандово: Ана Бекута крена на нозе и младо и старо со безвременскиот хит

Српската пејачка Ана Бекута со безвременскиот хит „Стариот џумбушлија“ ги собра валандовчани на плоштадот во градот. Пејачката беше најавена како специјална гостинка на втората предфестивалска вечер од традиционалниот „Фолк фест…

За нејзиниот настап сѐ уште се зборува: Ја запали евровизиската сцена со својот огнен танц

Претставничката на Израел на Евровизија е Ноа Кирел (22), во родната земја е многу популарна актерка, пејачка и судија во шоуто „Израел има талент“. Благодарение на младата ѕвезда, Израел влезе…

Хрватските претставници на Евровизија најгледани на официјалниот YouTube канал

Полуфиналната изведба на Лет 3 на Евровизија, која синоќа беше објавена на официјалниот YouTube канал на Евровизија, за 24 часа собра речиси 1.5 милиони прегледи и моментално е најгледана од…

Мајката на Мајли Сајрус се вери за ѕвездата од Prison Break, Доминик Персел (ФОТО)

Тиш Сајрус, продуцентка и мајка на познатата пејачка Мајли Сајрус, ќе се омажи за 53-годишната ѕвезда од Prison Break, Доминик Персел. 55-годишната жена веста за свршувачката ја сподели на својот…

(ВИДЕО) Кристина Арнаудова се врати на музичката сцена со нова песна – Слушнете ја „Засекогаш“

После подолга музичка пауза, денес во етерот е пуштен новиот сингл на Кристина Арнаудова, „Засекогаш“. Песната е напишана од Весна Малинова, а аранжманот и продукцијата е на Роберт Билбилов. Во…

„Диносаурусите“ на југословенската панк сцена конечно снимија дует

Диносаурусите на панк сцената Даре Кауриќ и Давор Гобац („Психомодо поп“), кои пораснаа со The Ramones во тинејџерските години, конечно најдоа време, се затворија во студио и снимија заедничка песна…

Тони Михајловски: Златна Бубамара е моја идеја, РАНКО Е ЛОПОВ, 30 ГОДИНИ СЕ КИТИ СО ТУЃИ ПЕРЈА (ВИДЕО)

Јас ја смислив Златна Бубамара на популарноста. Мене ми се роди идеја, каде што ќе се сублимираат сите наградни манифестации на едно место, сето ова да биде од забавен карактер,…

(ФОТО) Гола зад завеси: Кристина Димитри со нова доза сексапил

Кристина Димитри позираше гола зад завеса. Познатата пејачка и инфлуенсерка, позната и како екс-сопруга на пејачот Даниел Кајмаковски, постојано провоцира на Инстаграм.Овој пат, без ниту едно парче облека на себе!…

(ФОТО) Жена – ремек дело, Ирина Шајк позира во мини бикини

Ирина Шајк сподели неколку фотографии во костим за капење на Инстаграм и се пофали со неверојатниот изглед и извајаните стомачни мускули Манекенката на фотографиите позира пред огледало во дводелен црн…

(ВИДЕО) Македонскиот „Џокер“ со нова песна која ја освои публиката од прва

Македонкиот Џокер на социјалните мрежи ја објави својата нова песна со наслов „Такси“ и предизвика бура од коментари…Тој ветува дека наскоро ќе ја изненади публиката со уште една нова песна,…

(ВИДЕО) Публиката воодушевена од ерменската песна за Евровизија

Ерменската претставничка Бринет преда објави песната „Future Lover“ со која ќе се натпреварува на Евровизија, а песната веќе собра повеќе од милион прегледи на официјалниот „YouTube“ канал на Евровизија. „Победничка“,…

(Видео) Тамара Тодевска ја промовираше својата најнова песна и спот, „Нијагара“

Тамара Тодевска денеска ја промовираше својата најнова песна со наслов „Нијагара“. Новиот сингл е на српски јазик, а Тамара за прв пат се јавува како ко-автор. Таа заедно со Лазар…

„Парни ваљак“ ја објави првата песна со новиот пејач Игор Дрвенкар (Видео)

Вчера и во македонскиот радиски етер, како и долж целиот регион, беше емитуван новиот сингл на загребскиот легендарен состав Парни ваљак – „Моја глава, моја правила“. Во Македонија, синглот ексклузивно…

„Прљаво казалиште“ после 9 години имаат нова песна

По девет години пауза, групата „Прљаво казалиште“ објави нова песна, насловена „Старе навике“. Гитаристот и главен автор на загрепскиот бенд Јасенко Хоура на својот Фејсбук напиша дека песната е „посебна…

(ВИДЕО) Мирослав Илиќ додека седеше на маса во скопско кафанче, го побара микрофонот и ги остави без зборови сите присутни

Мирослав Илиќ, српската фолк-ѕвезда, но и еден од најпопуларните пејачи од поранешна Југославија, оваа сабота, во Скопје (по подолга пауза), одржа голем солистички концерт во салата „Борис Трајковски“. Тој во…

„Најголемиот кретен во Холивуд“ – Хју Грант ги разочара сите со безобразноста и дрскоска кон Ешли Греам на Оскари 2023 (видео)

Еден од најнепријатните моменти на доделување на Оскарите беше интервјуто што манекенката и телевизиска водителка Ешли Греам го правеше со британскиот актер Хју Грант, а беше прогласено за најкатастрофално, заради…

(Видео) Последни подготовки пред утрешната „Златна бубамара на популарноста“

Годинава се одржува под мотото „Да штедиме и да не се штедиме, да ги наполниме батериите на скапа тарифа“. Во моментов се одржува генералната проба во спортскиот центар „Борис Трајковски“...…

(Видео) Шакира за првпат во живо ја изведе песната за бившиот Пике

Шакира и Bizarrap гостуваа во шоуто на Џими Фелон. 46-годишната пејачка зборуваше за соработката со 24-годишниот аргентински диџеј за песната снимена по нејзината разделба со Жерар Пике. Потоа, таа за…

(Видео) Лејди Гага без шминка и искинати фармерки настапи на Оскарите

Лејди Гага настапи на 95-тото доделување на Оскарите. 36-годишната пејачка пристигна на свеченоста во атрактивна проѕирна креација од Версаче и гламурозна шминка. Но, за изведбата на сцената, Гага целосно ја…

(ВИДЕО) Лук Блек победник на „Песна на Евровизија“ во Србија

Откако 16-те финалисти уште еднаш се претставија пред публиката, Србија го доби својот претставник за Евровизија 2023 година. По повеќето земји кои избраа свои претставници за Евровизија, која годинава ќе…

Хрватска му врачи специјално признание на Влатко Стефановски

Четврто доделување на наградите TOP.HR MUSIC AWARDSA во Загреб ги собра најголемите ѕвезди од регионот на едно место. На оваа забавна манифестација во организација на Хрватското дискографско здружение и телевизијата…

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Мини бикини за на Малдивите – Северина во шестата деценија изгледа бомбастично

Популарната балканска пејачка Северина ужива на егзотичните Малдиви. Атрактивната Севе годинава полни 51 година но нема проблем да се соблече во минијатурно бикини. https://www.instagram.com/p/CpAh7Lmoy9j/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Марио Арангеловски, заедно со Михаил Митовски – Мише ја промовираа нивната дуетска песна „Фон“

Јутуберот и учесник во неколку домашни и регионални талент шоуа, Марио Арангеловски, заедно со Михаил Митовски – Мише ја промовираа нивната дуетска песна „Фон“. На текстот и музиката се потпишуваат…

(ВИДЕО) Популарната Касандра не старее – еве како изгледа на прагот на шестата деценија

На нашите простори Кораима Торес е најпозната по улогата на Касандра, а актерката се нема многу сменето оттогаш. Планетарно популарната актерка Кораима Торес (49) се прослави со улогата на Касандра,…

Таа е веќе хит на Тик Ток – дали ќе биде и евровизиска победничка?! (Видео)

Норвешка е една од оние земји во Европа каде музичкиот фестивал Евровизија се сфаќа прилично сериозно. Во саботата се одржа финалната вечер на националниот избор „Мелоди Гран При“, а победата…

(Видео) Теа Таировиќ покажа премногу, а фановите презадоволни! Секси настап со мешање и поглед на гаќичките

Моментално една од најпопуларните пејачки Теа Таировиќ е позната како личност која создава одлична атмосфера, a за нејзините танцови потези на големо се зборува. Имено, Теа неодамна на настап се…

(Видео) Скандал на фестивалот Сан Ремо, пејачот ја демолира сцената среде настап

Познатиот италијански пејач Рикардо Фабричони, познат како Бланко, направи скандал на сцената на првата вечер на фестивалот. Во текот на својот настап се појавиле технички проблеми, па во еден момент…

(Фотогалерија) Со промотивно ноќно скијање успешно започна новата скијачка сезона во Ски – центарот Нижеполе

Фотогалерија од почетокот на ски сезоната на Нижеполе Со промотивно ноќно скијање успешно започна новата скијачка сезона во Ски - центарот Нижеполе. Поминавме период на упорна работа за да создадеме…

Хип-хоп и севдалинка: Амира Медуњанин сними дует со „Хелем Нејсе“

Сараевскиот колектив „Хелем Нејсе“ направи нов чекор напред во својата музичка работа. Со објавувањето на новиот сингл „Ружа“ носат уникатен спој на хип-хоп музика и севдалинка, а за песната придонесе…

Како звучи “Бисер Балкански„ во изведба на Велевска, Миле Кузмановски и Наум Петревски (Видео)

Единствениот естраден магазин “Бекстејџ„ го прослави својот 15-ти роденден.На прославата присуствуваа голем дел од јавниот живот, еминентни ликови од домашниот шоу бизнис.На истиот роденден беа доделени награди,признанија, но и се…

„Bella“ е феномен: Песната на Пајак и Лара надмина десет милиони прегледи на YouTube (Видео)

На минатогодишното издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, младите и атрактивни Христијан Настески-Пајак и Лара Иванова на сцената ја претставија нивната најнова дуетска песна „Bella“, која што верувале или…

(ФОТО И ВИДЕО) Денеска е секс-симбол, но како изгледаше некогаш Теа Таировиќ

Теа Таировиќ уште кога била во средно училиште се пријавила за настап на „Ѕвездите на Гранд“, но тогаш не се прославила. Иако таа секако привлекла внимание со својот атрактивен изглед,…

Според обложувалниците, Украина е прва за победа на Евровизија

Обложувалниците на украинската песната „Heart of Steel“ и даваат дури 16 проценти шанси за победа. Во текот на февруари повеќето европски земји ќе избираат свои претставници за Евровизија. Досега само…

(ФОТО) Сите се свртеа кон пејачката – Северина сподели хит фотографија!

Северина пред десет години прошета низ центарот на Дубровник во тесен фустан од тантела, кога ги остави без зборови минувачите, но и калуѓерките. Сите собрани, вклучително и претставници на црквата,…

Култните „Забрањено пушење“ имаат нова песна со спот (Видео)

По спотови за песните „Корона хит позитиван“ и „Екрем“ од двојниот албум „Карамба!“, кои легендарните „Забрањено Пушење“ ги објави минатата пролет, снимен е и видео запис за песната „Испод радара“.…

(Видео) Адам Лабунски доби голем бакшиш оти му ја погоди песната на натпреварувач во „Задруга“

Македонскиот пејач Адам Лабунски, кој веќе неколку месеци се натпреварува во „Задруга“, пееше и ги забавуваше учесниците во шоуто и си заработи голем бакшиш. Додека останатите станари се коцкаа, бидејќи…

ХИТ ВО НАЈАВА: Антониа и Пајак со новото музичко парче го воодушевија регионот

После милионските прегледи и големиот бум во земјава и регионот со „Bella“, младата трап ѕвезда Пајак промовираше нов дует. Овој пат со Антониа Гиговска, а со наслов „Хабиби“. Текстот и…

Најпожелната жена на светот ги покажа бујните гради и целосно го залуде светот

​Актерката Моника Белучи (58) важи за една од најубавите жени во светот.  Убавата актерка се фотографираше на прагот на седмата деценија за насловната страница на магазинот „Мадам“ во многу смела…

Марија Шерифовиќ по долга пауза денес ги изненади своите бројни обожававатели од со нова песна и музички спот

Марија Шерифовиќ, српската пејачка која се прослави со победата на Евровизија 2007 година, по долга пауза денес ги изненади своите бројни обожававатели од со нова песна и музички спот. Насловот…

INSIEME НА ИТАЛИЈАНСКИ И МАКЕДОНСКИ JАЗИК Послушајте ја познатата песна на Тото Котуњо испеана од наши ѕвезди

Голем број на македонски поп и фолк изведувачи се обединија за заеднички да ја препејат песната Insieme („Заедно”), како дел од иницијативата на ЦИВИЛ Медиа за промоција на европските вредности,…

БЛЕСНА КРИВА ПАЛАНКА ВО ИЛЈАДА БОИ: Градот постави Новогодишна елка, Божикен маркет и други украси

Градоначалникот на Крива Паланка, Сашо Митовски во објава на Фејсбук соопшти дека градот веќе го живее празничното расположение, особено откако блесна во илјада бои. -Блескава новогодишна атмосфера го осветли градот,…

Иван Кукиќ, басистот во триото на Влатко Стефановски, сними соло сингл (Видео)

Текстописецот и мултиинструменталист, феноменалниот Иван Кукиќ го објави својот деби сингл „Balada o jednoj ljubavi“ („Балада за една љубов“) со кој ја започнува својата соло кариера. Тој е постојан член…

Дарио Панковски предновогодишно ја промовираше „Ракија“

Поп-ѕвездата Дарио Панковски предновогодишно промовираше нов сингл. „Ракија“ е втор е сингл на Дарио оваа година. Автор на текстот и музиката е самиот Дарио, додека аранжманот традиционално му го довери…

(Видео) „Црвена Јабука“ ја препееја „Ако умрам ил загинам“ од Јонче Христовски

Босанскиот бенд „Црвена јабука“ го објавија нивниот нов албум на кој се наоѓа и песната „Ако умрам ил загинам“ напишана и отпеана од доајенот на македонската народна песна, Јонче Христовски.…

„Мизар“ со „Изрод“ проговори за мрачните времиња за човештвото (Видео)

По летниот сингл „Вечна празнина“, Мизар го претставува „Изрод“. Нов сингл од претстојниот шести студиски албум „Вечна празнина“, дигитално достапен од понеделник 12-ти декември. Една од десетте композиции, „Изрод“ е…

Нова песна на Елена Ристеска и италијанскиот DJ Sparadise (Видео)

Нова песна на англиски јазик отпеана од македонската пејачка и автор Елена Ристеска и познатиот италијански диџеј Франческо Спарачело или Dj Sparadise. Специфичниот вокал на Елена и прекрасната мелодија на…

Тони Зен го промовираше новиот видео запис за песната „Клубот“

Најавувавме, информиравме, зборувавме, а јавноста нестрпливо исчекуваше. И конечно, „Клубот“ на Тони Зен ја здогледа светлината на денот. Имено во „Cineplexx Skopje City Mall“, во присуство на семејството, најблиските пријатели…

Данијела Мартиновиќ ја претстави својата песна „Vjerujem ljudima“: „Оваа песна е ода за луѓето и добрината што живее во секој човек.“

Данијела Мартиновиќ ја претставува својата песна „Vjerujem ljudima“ за која вели: „Оваа песна е ода за луѓето и добрината што живее во секој човек.“ „Верувам во луѓе“ е напишана од…

Жешка фотосесија на Накова: Згодната гевгеличанка го покажа телото покрај коњ

Познатата гевгеличанка, атрактивната Александра Накова објави жешка фотосесија на својот Инстаграм профил. Денеска таа сподели фотографии во долна облека, додека позира покрај коњ.Во прв план на овие нови фотки е…