„Најголемиот кретен во Холивуд“ – Хју Грант ги разочара сите со безобразноста и дрскоска кон Ешли Греам на Оскари 2023 (видео)

Еден од најнепријатните моменти на доделување на Оскарите беше интервјуто што манекенката и телевизиска водителка Ешли Греам го правеше со британскиот актер Хју Грант, а беше прогласено за најкатастрофално, заради…

(Видео) Лејди Гага без шминка и искинати фармерки настапи на Оскарите

Лејди Гага настапи на 95-тото доделување на Оскарите. 36-годишната пејачка пристигна на свеченоста во атрактивна проѕирна креација од Версаче и гламурозна шминка. Но, за изведбата на сцената, Гага целосно ја…

(Видео) Шварценегер се враќа на екраните и тоа во серија: Еве како тоа изгледа!

Објавен е првиот трејлер од ТВ серијата „Fubar“ во која светски познатиот актер Арнолд Шварценегер се враќа на малите екрани. Во трејлерот кој беше објавен на YouTube, беше наведено дека…

(ВИДЕО) Објавен целосниот трејлер за „Матрикс – воскреснување“

Првиот официјален трејлер за четвртиот филм од научнофантстичната сага „Матрикс“ конечно излезе. Фановите со нетрпение го чекаа првиот трејлер, и, со тизер веб-страницата WhatIsTheMatrix.com која понекогаш открива куси инсерти, може…

Први кадри од најновото продолжение на култната франшиза „Терминатор“

Стигнаа првите кадри од најавената научно-фантастична акција „Terminator: Dark Fate“, во која ќе имаме можност да ги гледаме легендите од култниот прв „Terminator“ од пред 35 години. Ова ќе биде…

Култната серија “Беверли Хилс 90210” се враќа на 7 август – Излезе првата најава

По најавата дека екипата на култната серија „Беверли хилс“ ќе се собере повторно, вчера вечер излезе и првата најава за серијата која со нетрпение повторно ја очекуваме. Како што беше…

“Зајди, зајди” во познатиот Холивудски филм “300”?

Познатиот Холивудски филм “300” посветен на спартанците кои се спротивставиле на Персиската империја содржи една добро позната Македонска нумера. Ако внимателно слушате ќе забележите дека се работи за познатата македонска…

Лажните вести од Македонија се најдоа и во сцена во американската серија Madam Secretary

Во првата епизода од четвртата сезона на американската фиктивна серија, која чепка драматуршки во реалните настани на глобално ниво - "Madam Secretary", државната секретарка на САД, Елизабет МекКорд му укажува…

Погледнете го „Дете“ – Македонски краток филм за виртуелното бегство

Погледнете го студентскиот краток игран филм на режисерот Раша Петровиќ, „Дете“. Да се влезе поблиску во животот на еден пасиониран гејмер и да се доживее неговото секојдневие – тоа била…

Повлечена епизода на „Пчеличката Маја“ поради цртеж на пенис

„Нетлфликс“ повлече една од епидозите на анимираната серија „Пчеличката Маја“, откако еден родител забележал цртеж во облик на пенис врежан во дрвото во позадината на една сцена од тој цртан…

Трејлер најава за новото продолжение на Texas Chainsaw Massacre: Leatherface (Тексашки масакр со моторна пила)

Објавен е нов трејлер за последното продолжение на „Тексашки масакр со моторна пила“, со поднаслов „Leatherface“. Приказната ги следи натамошните „походи“ на веќе култниот сериски убиец Ледерфејс кој веќе повеќе…