Албанскиот парламент го ратификува пристапниот протокол за членство на Северна Македонија во НАТО

Со 130 гласа „за“, ниту еден против, албанскиот парламент го ратификуваше пристапниот Протокол за членството на Република Северна Македонија во НАТО. https://youtu.be/m_RjdUKnggg

Протест против патарината на автопатот Албанија – Косово, учесниците се судрија со полицијата ја запалија патарината

Во Албанија се одржува протест на локалното население поради воведувањето на патарина на автопатот Албанија – Косово. За време на протестите дојде до судир меѓу учесниците и полицијата при што…

Секси Албанка возбудува на Инстаграм

Албанската поп пејачка Даниела Камберли, локалните медиуми ја опишуваат како најзгодната девојка во земјата. Таа е родена во тирана а е позната под уметничкото име Фиби. https://www.instagram.com/p/BMG0GwnhzpL/?taken-by=fibiofficial https://www.instagram.com/p/BRLt1DuF51R/?taken-by=fibiofficial https://www.instagram.com/p/BRf6TuOFOt8/?taken-by=fibiofficial https://www.instagram.com/p/BXVOkxSlECt/?taken-by=fibiofficial

Албанска пејачка играше без долен веш и покажа повеќе од колку што треба

Албанската пејачка Кејвин Ктјела со навистина провокативно издание се појави во една шоу емисија, а вниманието го привлече со нејзиниот провокативен црвен фустан. Нејзиниот фустан беше со два шлица кои…