Почина Амди Бајрам… Бил позитивен на ковид – 19…

Информација преземена од ТВ24 - Министерството за здравство информира дека откако кај починатиот Амди Бајрам постмортем е утврдено дека истиот бил позитивен на ковид-19, Центарот за јавно здравје-Скопје ги презема…

Амди Бајрам се повлекува од претседателската трка, застанува зад Пендаровски

Новинарот Фуркан Салиу од ТВ21 на својот Фејсбук профил објави видео од разговор со пратеникот Амди Бајрам, по објавувањето на претседателската кандидатура на Стево Пендаровски. Бајрам рече дека се повлекува од…

…КОГА ЌЕ СЕ ОЖЕНИШ ТАМАН ВО ЕВРОПА… …ЗА 18 ГОДИНИ ТЕБЕ СТОЛЕ НИ ВИЈАГРА НЕ ТИ ПОМАГА…

Интересна дискусија имаше во "Стадион" на Канал 77 ...КОГА ЌЕ СЕ ОЖЕНИШ ТАМАН ВО ЕВРОПА...:D... ...ЗА 18 ГОДИНИ ТЕБЕ СТОЛЕ НИ ВИЈАГРА НЕ ТИ ПОМАГА... https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/2055089748115604/