Македонските пејачи ја претставија божиќната „Небо и земја“

  https://youtu.be/WJfJ-mewSMQ Со намера да се возобноват православните традиции за прославување на Христовото раѓање, дел од македонската естрада годиниве ја препеа темата „Вечниот Бог“, а сега репертоарот е дополнет и…

Светско а наше | Викторија Лоба, Марга Сол и Дарлс Флоу се „Над небото“

„Feel It“ за англиската, а „Над небото“ за македонската верзија е насловот на новата соработка на Викторија Лоба со продуцентите Марга Сол и Дарко Цветкоски или Дарлс Флоу, кои се потпишуваат…

Она кога ќе се спојат Русинка и кумановец | Викторија Лоба и Тајзи – Каде сме ние

Викторија Лоба и Тајзи го промовираа својот дует насловен „Каде сме ние“, кој стигна во пакет со соодветно, ултрамодерно видео. Станува збор за уште едно врвно музичко и продукциско дело…

Викторија Лоба со нов стил го претстави својот „Херој“

Експериментирањето со различни стилови во музиката е голем предизвик за музичарите, а секогаш е пријатно изненадување кога публиката позитивно ќе реагира на ваквите промени. Токму таков е случајот и со…

Диџеј Харис направи ремикс на летниот хит „Дојди“ од Викторија Лоба

Прилепскиот диџеј и продуцент Хари Ристески, кој твори под името диџеј Харис, деновиве го претстави својот нов ремикс на веселата нумера „Дојди“, во изведба на Викторија Лоба и продукција на…

Промоција | Викторија Лоба го промовира видеоспотот за песната „Дојди“

Во пријатна атмосфера, во друштво на своите најблиски пријатели и соработници, поп-пејачката Викторија Лоба го промовираше видеоспотот за својата последна песна „Дојди“. Песната е авторско дело на Роберт Билбилов, долгогодишниот…