Дајте музика и Лозано – „Другар”!

Во епизодата “Телефонот не е играчка”, од најпопуларната емисија за деца  “Дајте музика”, гостува Влатко Лозаноски со песната “Другар”, која е специјално направена за овој музичко-едукативен серијал. Комплетен автор на песната е…

Влатко Лозаноски го промовираше новиот сингл „Не те вадам од памет“

Влатко Лозаноски го промовираше новиот сингл „Не те вадам од памет“. Изведувачот на најслушаните хитови изминативе две години и овој пат ги здружи силите со долгогодишните соработници Лазар и Магдалена Цветкоски,…

Македонските пејачи ја претставија божиќната „Небо и земја“

  https://youtu.be/WJfJ-mewSMQ Со намера да се возобноват православните традиции за прославување на Христовото раѓање, дел од македонската естрада годиниве ја препеа темата „Вечниот Бог“, а сега репертоарот е дополнет и…

Лозано промовира нов спот – “Километри”

На штотуку објавената песна насловена едноставно „Километри“ автори се неговите долгогодишни соработници Лазар и Магдалена Цветкоски. „Километрите“ стигнаа во пакет со видео што го изработи битолската продукција „Веста“, а се…