(Видео)Сиљановска-Давкова: Понекогаш жалам што влегов во политиката

Пратеничката Гордана Сиљановска Давкова вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека понекогаш жали што влегла во политиката. „Мислам дека е важно ние од науката да имаме просветителска…

Силјановска вчера во Македонски Брод …МОЖЕБИ ВИЕ ПОРАДИ УБАВАТА ПРИРОДА СТЕ ИМУНИ НА КОВИД-19…

Силјановска вчера во Македонски Брод ...МОЖЕБИ ВИЕ ПОРАДИ УБАВАТА ПРИРОДА СТЕ ИМУНИ НА КОВИД-19... *БАШ ВЧЕРА ИМАШЕ ЕДЕН СЛУЧАЈ, ВКУПНО 3 https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/199259054750942/

На Силјановска никој не и кажал дека Груевски е уште почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ…

На Силјановска никој не и кажал дека Груевски е уште почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ... Плус, негира дека била поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните ја ставиле на листата... https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/261248561765180/

ПЕНДАРОВСКИ: “Сиљановска му побара огромна сума на пари на Трајковски за да ги прави амандманите на уставот по Рамковниот Договор, Трајковски мораше да ја одбие, немавме толкав буџет!”

БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: "Сиљановска му побара огромна сума на пари на Трајковски за да ги прави амандманите на уставот по Рамковниот Договор, Трајковски мораше да ја одбие, немавме толкав буџет!"…

Силјановска редовно на Велигден од црква одела на роденден, иако Велигден секоја година е на различна дата

Измислува ли Силјановска случки од младоста само за да биде интересна - ВЕЛИГДЕН СЕКОЈА ГОДИНА Е НА РАЗЛИЧНА ДАТА, ДАЛИ И ДРУГАРКАТА НА СОПРУГОТ НА СИЛЈАНОВСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН НА РАЗЛИЧНА…

СКАНДАЛОЗНО | Дали Силјановска призна дека не ја сакала Македонија пред да јa запознае во политичка кампања

1. Јас не сум си го познавала народот одблизу... 2. Јас не сум си ја познавала Македонија одблизу... 3. Ако не знаете нешто не можете да го сакате. Дали Гордана…

ХИТ ВИДЕО: “Ќе гласаме за Гордана за да продлжи да живее Македонија”

Хит на социјалните мрежи е видеото од кампањата на претседателскиот кандидат Гордана Силјановска на која неколку жени се снимени како креваат плакат од неа и викаат "Ќе гласам за Гордана…

Силјановска повторно направи утка: Го згреши потеклото на свекрвата

Гордана Силјановска-Давкова, претседателскиот кандидат, на вчерашниот митинг во Кочани повторно направи утка и ги насмеа присутните на собирот. Почитувани кочанчани, почитувана фамилија Јовановски, мојата свекрва е од Кичево, Јованова. Леле,…

Силјановска Неготинчани ги нарече Кавадарчани

Кандидатката за претседател поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, го почна денешниот митинг во Неготино со зборовите: – Колку инспиративна атмосфера, драги кавадарчани! Откако до неа допре негодувањето на присутните, Силјановска срамежливо насмеана…