Илина Арсова се искачи на 5790 м.н.в и го освои еден од највисоките врвови во Јужна Америка

Пред неколку часа, Илина се искачи на врвот Arista Santa Barbara, 5790 метри, еден од највисоките и најтешките за освојување во Јужна Америка.Те сакам, супер-жено моја... напиша Игор Џамбазов на…

Секој со своите гревови: По стапките на Тамара тргна и Игор Џамбазов, ја „истетовира“ својата животна грешка

Откако македонската пејачка Тамара Тодевска пред камерите за естрадниот магазин Бекстејџ вети дека ќе ја истетовира химната, баш оној дел кој што го згреши, па така и стори. Набрзо таа…

Игор Џамбазов објави фотографија од својата матура

Македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов е активен на социјалните мрежи, а во последно време и актуелен во медиумите поради врската со алпинистката Илина Арсова. Утринава на својот Инстаграм-профил, Џамбазов…

“Тажно диско” е најновата песна на Роберт Билбилов, напишана од Игор Џамбазов

Само неколку недели по издавањето на дуетот “Светот е” со Тамара Тодевска, Роберт Билбилов повторно ги почасти своите фанови со уште една нова песна, насловена “Тажно диско.” Музиката и аранжманот…

Игор Џамбазов, по повод денешниот ден, Денот на младоста, му го честиташе роденденот на Тито

Познатиот македонски шоумен, Игор Џамбазов, по повод денешниот ден, Денот на младоста, му го честиташе роденденот на Јосип Броз Тито. Тој на Инстаграм сподели видео со порака: https://www.instagram.com/p/Bx4JOy1HSbT/  

Феноменален дует помеѓу Бора Чорба и Игор Џамбазов во придружба на хорот „Мирче Ацев“

Наградата за трајни музички вредности, оваа година отиде во рацете на Бора Ѓорѓевиќ, фронтменот на една од најпознатите српски и југословенски рок-групи „Рибља чорба“. Оспоруван и обожаван, политички контроверзен и…

Игор Џамбазов ја испеа „Ако умрам ил загинам“ во чест на Ванчо Петрушевски

Популарниот македонски шоумен Игор Џамбазов на својот настап во чест на починатиот актер, Ванчо Петрушевски ја испеа песната „Ако умрам ил загинам“. Тој кажа дека повеќе од половина живот го…

Тажна беседа на Игор Џамбазов за ТошеПроески – “Ти почина без да умреш, а ние умревме без да починеме”

Тажна беседа на Игор Џамбазов за ТошеПроески: Плачевме многу, плачеме сеуште (има и за кого да плачеме). Сигурен сум дека и ти плачеш во овој момент и сакаш да си…