Влатко Стефановски, Каролина, Тамара, Пере порачаа: Носете маска! Секој од нас има одговорност!

Нашите музички уметници Влатко Стефановски, Никола Перевски, Каролина Гочева, Тамара Тодевска и Ружица Милошеска Брчиоска ја поддржаа кампањата #НосамМаска за подигнување на свеста за почитување на мерките за заштита од…

Каролина Гочева ја доби наградата “Најдобра етно нумера“ на MAC Awards

Македонското девојче, Каролина Гочева вчера вечер ја доби наградата “Најдобра етно нумера” на MAC Awards. MAC Awards или Music Awards Ceremony се првите регионални музички награди. Церемонијата на доделување проследна…

„Чалгиска“ на Каролина доби шербет верзија

Младите музичарки познати како триото "Шербет" ја преработија познатата песна "Чалгиска", на поп-ѕвездата Каролина Гочева. Снимањето на песната било во паркот на познатата Шарена џамија во Тетово. "Овој пат одбравме…

ВИДЕО: „Кој да ми запее“ – дует на Каролина и Џош Стоун во Градски парк во Скопје

Светски познатата пејачка Џош Стоун која неодамна настапи на Скопскиот џез фестивал на својата Фејсбук страница објави видео од дуетот снимен во Градскиот парк во Скопје. На видеото таа заедно со Каролина…