(ВИДЕО) Адријана Лима го слави Божиќ со српскиот хит „Југословенка“

Познатиот топ модел и ангел на Викторија – Адријана Лима објави на социјалната мрежа Инстаграм снимки од прославата на Божиќ, додека во позадината се слуша хитот на Лепа Брена „Југословенка“.…

(ФОТО) Лепа Брена изгледа 20 години помладо откако направи драстична промена на својот имиџ

Лепа Брена ја смени фризурата, а нејзиниот нов имиџ ги воодушеви сите, па пејачката доби бројни комплименти за нејзиниот изглед. Имено, пејачката неодамна беше на Златибор, а веднаш по враќањето…

Лепа Брена на изворите „Св.Наум“ ја отпеа „Јовано, Јованке“ и „Битола мој роден крај“

Лепа Брена на 56 годишна возраст на Изворите на Свети Наум ги отпеа во живо популарните македонски песни „Битола Мој роден крај“ и „Јовано, Јованке. Денеска 29 јули на плажата…