(Видео) Лејди Гага со златен микрофон ја испеа химната на инаугурацијата на Џо Бајден

Светската ѕвезда Лејди Гага ја испеа американската химна на инаугурацијата на Џо Бајден на златен микрофон. Таа го следеше Бајден и во текот на кампањата, и изјави дека е почестена…

(ФОТО) Секси и провокативна: Лејди Гага во најжешкото издание досега

Американската пејачка Лејди Гага (34) позираше во секси издание за новата кампања на нејзиниот козметички бренд и со тоа ги воодушеви обожавателите ширум светот. Имено, авторката на хитовите „Just Dance“…

Никој не остана рамнодушен на емоциите меѓу Бредли Купер и Лејди Гага на нивниот настап на „Оскарите“

Лејди Гага и Бредли Купер на 91. доделување на најпрестижните филмски награди „Оскар“ ја изведоа популарната композиција Shallow од нивниот заеднички филмски проект „Ѕвездата е родена“. Во театарот „Долби“ завладеа…