Димитров прекинал состанок со Каракачанов и Захариева бидејќи за македонскиот народ рекле „таканаречен народ“

Министерот за евроинтеграции, Никола Димитров во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека не е точно дека македонската страна молчи на провокациите и навредите од страна на Бугарија, но посочи…

На Силјановска никој не и кажал дека Груевски е уште почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ…

На Силјановска никој не и кажал дека Груевски е уште почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ... Плус, негира дека била поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните ја ставиле на листата... https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/261248561765180/

Инцидент во Атина: Портпаролот на „Златна зора“ до Димитров: „Македонија е грчка“

Инцидент се случил денеска во грчкиот парламент, при средбата на министерот Димитров со Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе во канцеларијата.…

Изјавата на Димитров дека сме Македонци кои зборуваат македонски јазик ја налути грчката опозиција

Изјавите на Димитров за „македонскиот народ и јазик“, дадени за време на вчерашната расправа во Комитетот за надворешни работи во Европскиот парламент,силно одеканаа во грчката јавност. https://www.youtube.com/watch?v=yAvewHttXmQ

Министерот Димитров во Стојаково ги пречека Ѓоко и Ѓорѓи и нивното Рено 4 со кое возеа до Ница и назад

Ѓоко и Ѓорѓи, јунаците кои возеа од Стојаково до Ница со Рено 4, денеска пристигнаа дома и беа пречекани од сожителите, но и од Министерот за надворешни работи Никола Димитров…