АХ МАКЕДОНИЈО, ТЕ ПРОДАДОА ЗА 1.000 ДЕНАРИ Шилегов раскажа дека чичкото што го удирал со чадор му го продал за илјадарка

Поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов на својот фејсбук-профил раскажа за случка при упадот во Собранието на 27-ми април пред пет години. – Ова е за патриотите и уставобранителите. Имаше…

Во тек е изградбата на првиот висечки мост во Скопје, со 4 коловозни ленти и пешачки и велосипедски патеки од двете страни на коловозот

Во тек е изградбата на новиот висечки мост на улицата Љубљанска во скопската општина Карпош https://www.facebook.com/p.shilegov/posts/398745874953144 Овој мост значи спојување на градот, спојување и комуникација на луѓето, мост кој што…

Почна реконструкцијата на кејот „13 Ноември“

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска, заедно со градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, го поздрави стартот на работите на реконструкцијата на делот на кејот „13 Ноември“…

Светна новогодишната елка на плоштадот „Mакедонија“

И покрај тешките моменти низ кои поминуваме сите поради епидемијата од коронавирусот претстојните новогодишните и божиќни празници се повод за малку ведрина и носат надеж за победа над смртносниот вирус.…

Шилегов најави разрешување и кривична одговорност за директорката на Централен регистар

Ќе барам разрешување на директорката и на регистраторите на Централен регистар ако и натаму одбиваат „Дрисла“ да ја впишат во владение на Град Скопје. Тој најави дека ако проблемот наскоро…

Нови камиони, контејнери, корпи, нов концепт на третман на отпадот во Скопје

https://www.facebook.com/CityofSkopje/posts/2596491850397011?__xts__[0]=68.ARDdjdRFyEstUxxUgDFao8kFKLnyELO9thUzd2q2zLVbGHe3_tfUINo9VsuGtGfz1D_MTu-zRXILvPvMPGv5xQE6-d3qvyW59hIvxMLodLICSmPB1n5aibb20kxuu-BhwpMzqBa2QmEOcr2Ep8uQyFj9f7uKbodscG7BdoYBT4oe2RTL8oJLxUrT3rOnU6pDBpQhnvq67mUcTCdaGS62Army1FelBxtRX4jQCvbhSrIXjNqKroGU2t3cjLm2C5KK2jsqqTLhKL6bjuVi27wjy5OwnG5UuUHmW12xkTWu46Kr1h588Ga4IbSr_vE8WlWzPf8rw-HVdpdAdstndI3VFRGzmw&__tn__=H-R https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/384776795809920/

Шилегов брка непрописно паркирани таксисти кај Сити Мол

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов попладнево влезе во улога на сообраќаен полицаец и бркаше непрописно паркирани таксисти кај Сити Мол на улицата Љубљанска. Шилегов дојде до својот автомобил, излезе…

Шилегов собира ѓубре со раце, новинарот Фуркан Салиу го зафркава

"Ако ништо повеќе, Шилегов има најдобар сенс за хумор" напиша Салиу на неговата објава на видеото https://twitter.com/FurkanSaliu/status/1121004972118822912?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1121004972118822912&ref_url=http%3A%2F%2Fmaktel.mk%2FNews.aspx%3Fid%3D118018

Шилегов и кандидатот на ДУИ за Чаир, Ганиу се возеа со автобус и дискутираа за општината

Кандидатот на ДУИ за градоначалник на Чаир, Висар Ганиу на својот Фејсбук профил објави видео на кое заедно со новоизбраниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, се возат во приватен автобус…