Соработка на две мега ѕвезди: Северина сними дует со Азис (Видео)

Хрватска музичка ѕвезда Северина и бугарската фолк ѕвезда Азис го објавија нивниот дует „Фалиш ми“. Северина и Азис никогаш не се запознале, а поради пандемијата го снимале спотот поединечно со…

(ФОТО) Фотографија стара 3 децении – Вака некогаш изгледаше Северина!

На крајот на осумдесеттите на естрадната сцена во тогашна Југославија се појавила и Северина.Од самиот почеток, нејзините чекори биле многу успешни. На почетокот на 1990 година победила на радискиот натпревар…

Хрватската ѕвезда Северина го претстави видеото за својот нов сингл насловен „Магија“

Хрватската ѕвезда Северина го претстави видеото за својот нов сингл насловен „Магија“, во кој гостува колегата Јала Брат. Босанскиот рапер и продуцент се потпишува и како автор на музиката и…

„Унапријед готово“ е насловот на штотуку објавениот дует на хрватските ѕвезди Северина и Петар Грашо

„Унапријед готово“ е насловот на штотуку објавениот дует на хрватските ѕвезди Северина и Петар Грашо. Како што вели Северина, станува збор за „прекрасна, емотивна и едноставна песна со необичен крај,…

Промоција | Северина во најсекси издание! Погледнете го новиот видеоспот за “Хазардер”

Северина денес точно на пладне на својот Фејсбук профил премиерно ја објави новата песна и спот за „Хазардер“. Се работи за спот во кој Северина е во најдобро издание до…

Како звучи Северина откако ја забранија во Македонија

https://youtu.be/xTpP7W67ES0 Хрватското здружение за заштита на авторските права од 17 октомври забранува да се емитува хрватска музика на македонските телевизии и радија. Еве како сега ќе звучи познатата песна на Северина со…

(Видео)Рекордна посетеност на концертот на Северина во Берово

https://www.youtube.com/watch?v=ToIq9rM7KjM Во саботата, 27 август, познатата хрватска пејачка одржа концерт во Берово, каде што присуствуваа над 70.000 посетители. Воодушевена од големата посетеност, Северина сподели видео од овој настан, кој беше…