Слаткаристика со нова песна „Безобразна си ти“… преминува ли во турбофолк?

Македонската музичка ѕвезда Слаткаристика објави нова песна насловена „Безобразна си ти“. Текстот е дело на самиот рапер, додека како автори на музиката се потпишуваат раперот и Роберт Билбилов. За песната…

2Бона и Слаткаристика го запалија Балканот со „ГЛАВО ЛУДА“

Македонската хип-хоп, треп и РНБ група „2бона“ заедно со нивниот несуден ментор Марко Маринковиќ – Слаткаристика пред неколку дена ја издадоа песната „Главо луда“ за музичката продукција „Two louder“.На почетокот…

„Распукала Шар Планина“, нова песна на Слаткаристика

"Распукала Шар Планина" е новата песна на Слаткаристика, која вчера ја објави на социјалните мрежи. Станува збор за модерна песна, каде рефренот е мотив од изворната песна „Распукала Шар Планина“.…

Слаткар во „Дајте музика“ ја промовираше новата песна „Јас имам некој“

Марко Маринковиќ - Слаткар беше гостин во новата епизода од „Дајте музика“ каде ја промовираше својата нова песна „Јас имам некој“. Малите ѕвезди во популарното шоу пееја заедно со 33-годишниот…

Слаткар со нова песна: Во спотот е Драгана Спасовска која не се родила да „сецка“ салати

„Одисеа“ е најновото музичко остварување на познатиот рапер Слаткар. Тој преку социјалните мрежи ја објави новата песна. Во спотот покрај раперот има уште неколкумина други статисти, а една од главните…

Слаткаристика, Мосел и Слоган ја имаат првата македонско-грчка соработка

Музиката нема граници, а тоа сè повеќе го докажува популарниот македонски хип-хоп артист Слаткаристика, кој зад себе има повеќе соработки со колегите од соседна Бугарија, а сега на ред дојде…

Слаткаристика и бугарското дуо „СкандаУ“ го претставија видеото за „Динеро“

Слаткаристика го претстави својот нов сингл насловен „Динеро“, за кој силите ги здружи со бугарското хип-хоп дуо „СкандаУ“. Автор на музиката е самиот Марко Маринковиќ – Слаткаристика, а стиховите ги…

Слаткаристика и „2Бона“ имаат полна чанта „Дијаманти“

Слаткаристика го претстави својот нов сингл насловен „Дијаманти“, за кој ги здружи силите со своите колеги од дуото „2Бона“. Марио Јелиќ-Кун и Антонио Стојановски-Тонито – кои дебитираа на музичката сцена во 2015…

Слаткаристика денеска го промовираше својот нов сингл и видео насловени „Амстердам“

Марко Маринковиќ – Слаткаристика денеска го промовираше својот нов сингл и видео насловени „Амстердам“, а како што може да се претпостави и од самиот наслов, темата е поврзана со контроверзната тревка,…

Слаткар со “Отворено Писмо” до јавноста за подршка на референдумот

Познатиот македонски рапер кој успеа да се пробие на Балканот, по шест месеци објави нов потенцијален хит. Марко Маринковиќ, или за широката јавност само Слаткар, вчера сподели нова песна со…

Новата песна на Слаткаристика „Money“ е саундтрак на високобуџетен филм

Песната е наменски изработена за потребите на „Привличане”/„Attraction“ – бугарски, високобуџетен филм, во кој освен што ја направи носечко-музичката песна, нашиот Слаткаристика глуми и во неколку сцени од филмот. Песната…