Списокот со 344 газди оди во Обвинителството, злоупотребиле 180.000 евра од државниот минималец

Дури 243 газди се спасија, а 344 може кривично да одговараат за злоупотребата на државните пари за исплата на минималец за работниците, пренесе Телма. -Денеска ќе биде пуштен списокот до…

На Клиниката „Жан Митрев“ со хемофилтрација излекуван заразен со Ковид-19

https://youtu.be/f-0X1hASCmI Пациент во итна состојба, во хеморагичен шок, поради руптура на абдоминална аневризма, бил примен во Клиниката „Жан Митрев“ каде му бил извршен зафат по кој му бил потврден Ковид-19.…

Трет сет мерки: Картички со 9.000 денари за невработени, ваучери за одмор, викенд без ДДВ

https://youtu.be/ZV_KHgBTxo8 Преземено од https://www.vlada.mk Вредноста на мерките од третиот пакет изнесува 355 милиони евра и преку нив ќе бидат опфатени 730.000 корисници. Со овој пакет, вкупната помош за економијата од…