По триумфот во Вимблдон, Ѓоковиќ: Ја прифаќам поканата од премиерот да ја посетам Македонија

По епското финале во Вимблдон, во кое славеше старо-новиот шампион, Новак Ѓоковиќ на победничката прес-конференцијата одговори и на прашања на известувачот на ,,Макфакс”. Запрашан од дали ја видел јавната покана…

На Кузњецова и тежеше косата, па ја исече среде меч (видео)

Присутните на мечот помеѓу Светлана Кузњецова и Агњешка Радванска беа сведоци на несекојдневна глетка. Руската тенисерка ја совлада противничката од Полска со 2-1 во сетови, но за време на една…