Мрежасти хулахопки и корсет: Тијана никогаш поразголена на сцена

Тијана Дапчевиќ секоја недела изненадува на „Твоето лице звучи познато“. Во последната емисија, таа настапи во улога на Тејлор Свифт. На сцената се појави во кожен корсет, со мрежасти хулахопки…

Тијана како Цезар во евровизиското издание на „Твоето лице звучи познато“

„Евровизија“ беше темата во последната епизода од популарната емисија „Твоето лице звучи познато“, каде што учесниците имитираа дел од најпопуларните и највпечатливи изведувачи во историјата на фестивалот. Кончита Вурст, Марија…

Стеван Анѓелковиќ со одлична имитација на Тоше Проески во ТЛЗП

Во вчерашната епизода на емисијата „Твоето лице звучи познато“ еден од учесниците го имитираше легендарниот Тоше Проески. Станува збор за српскиот пејач Стеван Анѓелковиќ, кој ја отпеа „Игри без граници“,…

Тијана како Лејди Гага триумфираше во „Твоето лице звучи познато“

Втората епизода од популарното шоу „Твоето лице звучи познато“ ја обележаа многу смеа и забава, но и одличен настапи кои го воодушевија жирито, а атмосферата најмногу ја загреа Тијана Дапчевиќ…

Тијана како Здравко Чолиќ во „Твоето лице звучи познато“

По неколкумесечните најави и официјално започна четвртата сезона на регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“. Единствена Македонка во оваа сезона е нашата Тијана Дапчевиќ, чија прва задача беше да го имитира…