Верници во Женева вербално го нападнаа “предавникот” Отец Пимен

Отец Пимен за Богојавление Христиво - Водици во Женева, Швајцарија, извикан предавник, исвиркан и со клетви од нашинците. Инаку Отец Пимен беше вклучен во кампањата за референдумот и со видео…

Швајцарија со реми (2-2) против Костарика обезбеди осминафинале

Фудбалерите на Швајцарија на „Нижни Новгород стадион“ ремизираа против Костарика со резултат 2-2 (1-0) и како второпласирани од групата Е обезбедија пласман во нокаут-фазата. Switzerland v Costa Rica - 2018 FIFA World…

Прв пресврт на СП: Швајцарија ја разоружа Србија во вториот дел

Србија се радуваше на почетокот, Швајцарија на крајот од натпреварот во Калининград во рамки на второто коло во групата Е на Светското фудбалско првенство во Русија. Александар Митровиќ погоди во…