(ФОТО) Ирина Шајк потполно гола во фотосесија за „Вог“

Атрактивната руска манекенка Ирина Шајк позираше гола за списанието Вог, покривајќи ги своите интимни делови од телото со керамички плочки.Оваа необична фотосесија со Шајк е снимена во градината на Донатела…

За Дара Бубамара летото се уште не е завршено, во минијатурно секси бикини ужива во Танзанија

Дара Бубамара отсекогаш важела за провокативна личност, па често на социјалните мрежи знае да објави провокативни фотографии. За Дара изгледа летото уште не завршило, таа ужива во Занзибар со своето…

(ФОТО) Инстаграм гори: Јелена Карлеуша во најпровокативното издание досега

Јелена Карлеуша од ден на ден се облекува се попровокативно, а фановите на нејзиниот Инстаграм профил секојдневно се зголемуваат се со цел да ги следат нејзините најнови секси изданија. Карлеуша…

Сузана Гавазова се појави во „ала Ким Кардашијанс“ стил

Македонската фолк-пејачка Сузана Гавазова важи за една од најзгодните жени на македонската естрада. Според фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи, може да се забележи дека пејачката редовно тренира и…

Дунафка Трифуновска со драстична промена на фризурата – Еве како изгледа сега!

Поранешната Мис Македонија Дунавка Трифоновска во последно време е актуелна во јавноста поради љубовната врска со поранешниот директор на финансиската полиција, Ване Цветанов. Тие двајца на социјалните мрежи споделија дека…

(ФОТО) Ким Кардашијан во црн фустан од кој ѕирка црвена танга, фановите со негативни коментари

Старлетата Ким Кардашијан објави фотографија на која позира во тесен црн фустан со отворен грб, а во преден план ги ставила црвените танги што ѕиркаат од под фустанот. Ким позираше…

Нивес Целзиус во деловно издание со деколте до папокот

Хрватската старлета Нивес Целзиус со секоја своја објава на Инстаграм привлекува големо внимание. Нејзините разголени фотографии добиваат лајкови со брзина на светлината, особено од посилниот пол. Таа сега објави фотографија…

ВНИМАВАЈТЕ: Ексминистерката Нина Ангеловска е во добра кондиција, тренира кикбокс

Екс министерката за финансии Нина Ангеловска има ново хоби. Тоа е кикбоксот, на кој таа деновиве активно му се посветила.  На социјалната мрежа Инстаграм таа објави фотографии од еден тренинг…

Игор Џамбазов објави фотографија од својата матура

Македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов е активен на социјалните мрежи, а во последно време и актуелен во медиумите поради врската со алпинистката Илина Арсова. Утринава на својот Инстаграм-профил, Џамбазов…

Американскиот рапер Кање Вест објави икона на Свети Климент Охридски

https://twitter.com/kanyewest/status/1309457558533476355?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1309457558533476355%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fplusinfo.mk%2Fraperot-ka-e-vest-ob-avi-ikona-od-sveti-kliment-ohridski-foto%2F Икона на основоположникот на Македонска православна црква Свети Климент Охридски објави Твитер-профил познатиот американски рапер Кање Вест. На објавата нема текст туку само познатата икона на овој голем христијански…

Цеца „го зпали“ Инстаграм – Дали е гола или не?

Фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ пред неколку дена на својот профил на Инстаграм објави прекрасна фотографија, која привлече големо внимание кај нејзините фанови. Цеца на фотографијата изгледа преубаво, но една корисничка на…

Битолчанец главна ѕвезда на концертот на Карлеуша во Охрид

Битолчанец главна ѕвезда на концертот на Карлеуша во Охрид... Една од најголемите балкански ѕвезди, Јелена Карлеуша настапуваше во еден познат охридски клуб и по се изледа, познатата пејачка на присутните…

Александра Накова во најпровокативно мини-бикини издание досега

Македонската манекенка и модел Александра Накова однови ги измами воздишките на своите следбеници на социјалните мрежи со новите езерски фотографии од Охрид, споделени на својот Инстаграм. Таа ги воодушеви своите…

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Сите бикини изданија на малата Ражнатовиќ за ова лето!

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ плени со својот изглед каде и да се појави. Со оглед на тоа дека сака да објавува фотографии на социјалните мрежи, таа постојно е „бомардирана“ со коментари…

Лика и прилика на мајка си: Ирена Спасовска ја покажа ќерката Тамара

Македонската фолкерка Ирена Спасовска на Инстаграм сподели неколку фотографии заедно со нејзината ќерка и како да докажа дека крвта не е вода. Тамара, како и мама, е вистинска убавица. https://www.instagram.com/p/CDigRQGnvhm/?utm_source=ig_embed

Африканската музичка легенда Мори Канте, најпознат по хитот “Јеке Јеке” почина на 70 годишна возраст

Гвинејскиот пејач и музичар Мори Канте, кој во осумдесеттите години ја освои светската слава со хитот „Јеке јеке“, почина вчера на 71-годишна возраст во болница во Конакри, објави неговиот син…

Во хеликоптерска несреќа загина славниот НБА кошаркар Коби Брајант

https://youtu.be/FmPYTtjnSd8 Неофицијално, Коби Брајант загинал во хеликоптерска несреќа, близу Калабасас, Калифорнија. Според американските медиуми, Брајант бил дел од екипаж со пет луѓе во хеликоптер недела наутро, близу Калабасас, во сојузната…

Тамара Тодевска – најдобар интернационален артист на Кенга Маџик во Албанија

Тамара Тодевска со песната „Monsters” вчера беше прогласена за најдобар интернационален артист на престижниот музички фестивал Кенга Маџик во Тирана, Албанија. „Monsters” е авторско дело на Роберт Билбилов, Дарко Димитров…

Лила Филиповска по распитот кај Русковска за „Рекет“…ќе ми расипете фризурата…чао дечки…

Водителката Филиповска беше во автомобилот заедно со Бојан Јовановски-Боки 13, кога беше уапсен на граничниот премин „Богородица“, како осомничен во „Рекет“. Таа денеска повеќе од еден час беше на распит…

Лила Филиповска во Скопје ЗОО им чистеше на животните, ги хранеше и се качи на трактор

Лила се вклучи во општествено одговорната кампања За здрави и среќни животни 🐵🐘🦒 Во улога на зоо негувател, не само што научи за нивната исхрана, туку ги исчисти и живеалиштата…

Македонското знаме се вееше највисоко на концертот на Мајли Сајрус на Гластонбери фестивалот во Англија

Очиглено Мајли Сајрус има фанови со "подлабок џеб" од Македонија кои присуствуваа и уживаа во нејзиниот настап на Гластонбери фестивалот во Англија. Инаку Гластонбери е фестивал кој се одржува повеќе…

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ СО ДВА МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ: ГО СОБЛЕЧЕ ГРАДНИКОТ и се пушти топлес на ролеркостер

Инстаграм ѕвездата Јулиа Росе предизвика различни коментари на социјалните мрежи откако сподели видео на кое се вози на екстремен ролеркостер. Ѕвездата која ја следат повеќе од 1 милион следбеници на…

Слатко ќе ве насмее: Ќерката на Тамара, Хана ја пее евровизиската „Proud“ на свој јазик

Познатата пејачка Тамара Тодевска на својот профил на Инстаграм објави видео на кое може да се види како нејзината ќеркичка Хана ја пее евровизиската песна „Proud“. Тамара не можејќи да…

Боки ја откри симболиката на костимот што го носеше на доделувањето на “Story” наградите

Боки ја откри симболиката на костимот што го носеше на доделувањето на "Story" наградите а беше навредуван и исмејуван преку социјалните мрежи https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/2497105787031323/

Почина американскиот актер Лук Пери (Дилан од Беверли Хилс)

Американскиот актер Лук Пери почина денеска на 52-годшина возраст. https://youtu.be/SKIOhR5y_E8 Беше најпознат по улогата на Дилан во серијата „Беверли Хилс 90210“. Пери беше хоспитализиран пред три денови поради мозочен удар…

Никој не остана рамнодушен на емоциите меѓу Бредли Купер и Лејди Гага на нивниот настап на „Оскарите“

Лејди Гага и Бредли Купер на 91. доделување на најпрестижните филмски награди „Оскар“ ја изведоа популарната композиција Shallow од нивниот заеднички филмски проект „Ѕвездата е родена“. Во театарот „Долби“ завладеа…

Забава за паметење: Ексклузив „упадна“ на роденденот на Лила Филиповска

Познатата водителка Лила Филиповска пред неколку дена го прослави својот роденден во присуство на своите најблиски пријатели и соработници. Роденденската лумперајка беше во еден познат скопски ресторан, а се разбира…

Паметете го ова име и презиме: На манекенката Бојана Нушкова и се смешка светска кариера

Веруваме дека во иднина многумина ќе слушнат за младата Бојана Нушкова од Скопје, која моментално е една од најбараните манекенки во Македонија. Дефинитивно на оваа девојка и се смешка и…

Ова видео на Станија Добројевиќ ќе го погледнете повеќе пати

Дефинитивно српската старлета Станија Добројевиќ е една од најзгодните во нејзината „категорија“. Тоа досега го докажала многу пати. Сме ја виделе во најразлични изданија, а неколку пати позирала и како…

11-ГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ КОЕ ГО ОСВОИ ДРЕЈК СО СВОЈОТ ТАНЦ ДОБИ НОВО СРЦЕ

Единаесетгодишно девојче од Чикаго доби ново срце, неколку дена откако во болница ја посети канадската музичка ѕвезда Дрејк. Тој решил да ја посети малата Софија Санчес, откако на интернет видел…

Секси Албанка возбудува на Инстаграм

Албанската поп пејачка Даниела Камберли, локалните медиуми ја опишуваат како најзгодната девојка во земјата. Таа е родена во тирана а е позната под уметничкото име Фиби. https://www.instagram.com/p/BMG0GwnhzpL/?taken-by=fibiofficial https://www.instagram.com/p/BRLt1DuF51R/?taken-by=fibiofficial https://www.instagram.com/p/BRf6TuOFOt8/?taken-by=fibiofficial https://www.instagram.com/p/BXVOkxSlECt/?taken-by=fibiofficial

Му удри шлаканица на новинарот: Ѕвездата на мексиканските серии ги изгуби нервите

На црвениот килим во Лос Анџелес се случи голем скандал кога актерот Едуардо Ханез, ѕвездата на мексиканските сапуници, физички нападна новинар пред сите гости. Новинарот Пако Фуентес го праша актерот…

ФАНОВИТЕ ЗГРОЗЕНИ: Џастин Бибер удри бокс и раскрвари еден свој фан кој сакал да го допре (ВИДЕО)

Фановите денес се разбудија во шок, откако се згрозија од видео снимките кои се појавија на социјалните мрежи и разочараа многу свои обожаватели. Џастин Бибер остави еден фан со рана…