Заев на откривањето на вечното почивалиште на Тоше Проески: Нека ни е вековит споменот за ангелот македонски

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше во Крушево на откривањето на спомен обележјето на Тоше Проески. „Од денеска натаму имаме вечно почивалиште и спомен дом достојни за големината на Тоше Проески.…

Ефтов до Мицкоски …ИМА ИЛИ НЕМА КОРОНА, АКО ИМА НЕМА ДА ОДИТЕ ВО ТЕРЕТАНА И ПО ЦРКВИ, АКО НЕМА ЌЕ ОДИТЕ НА ИЗБОРИ…

Ефтов до Мицкоски ...ИМА ИЛИ НЕМА КОРОНА, АКО ИМА НЕМА ДА ОДИТЕ ВО ТЕРЕТАНА И ПО ЦРКВИ, АКО НЕМА ЌЕ ОДИТЕ НА ИЗБОРИ... https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/590238794929526/

Митевски и Дац раскажуваат како настана „Корона чао“

Некогаш симбол на анти-фашитичкото движење за време на Втората светска војна, култната “Бела чао” во изминатите месеци стана синоним на заедничката битка на Италијанците против коронавирусот.. https://youtu.be/hcriCiS3pN0

Анѓушев на презентација на електричното возило ЗАС Г20: Владата дава силна поддршка за реализација на креативни проекти

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски и директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни…

Сечено, Лепено, Монтирано | Канибалистичка Математика

Странски Служби "Вчера бевме на митинг на ВМРО-Титоистичка во Карпош. Се згазивме од смеа кога лустрираниот титоист почна да ја фали програмата на тие што го лустрираа." https://www.facebook.com/716386515140965/videos/1102495479863398/ seceno lepeno…

France 5 – 2 Iceland, Goals Euro 2016

France 5 - 2 Iceland, Goals Euro 2016 France set-up a semi-final clash against Germany by beating fan favourites Iceland 5-2 at the Stade de France. https://www.facebook.com/LiveGoalsHDofficial/videos/1090443220993716/ https://www.facebook.com/LiveGoalsHDofficial/videos/1090445457660159/ https://www.facebook.com/LiveGoalsHDofficial/videos/1090457837658921/ https://www.facebook.com/LiveGoalsHDofficial/videos/1090459467658758/…

‎Hungary‬ 3-3 ‎Portugal‬

https://www.facebook.com/WorldPronosFR/videos/1072749026124357/ https://www.facebook.com/WorldPronosFR/videos/1072755526123707/ https://www.facebook.com/WorldPronosFR/videos/1072764952789431/ https://www.facebook.com/WorldPronosFR/videos/1072766726122587/   https://www.facebook.com/WorldPronosFR/videos/1072788956120364/ A Zoltan Gera half-volley put Hungary in front but Ronaldo set up Nani to fire in an equaliser before the break. Two deflected Balazs…