Демонстранти пред грчкиот парламент, запалено Македонското знаме

Демонстрантите што се против ратификацијата на договорот од Преспа со грчки знамиња во рацете и со транспаренти „Македонија е грчка“ се собраа на повеќе локации во Атина. Протестите се организирани…

Зоран Заев како Александар Македонски во пропагандниот спот на ,,Независни Грци“

Со спот, во кој македонскиот премиер Зоран Заев се трансформира од ликот на Александар Велики и вели дека веќе никој нема да оспорува дека сме Македонци и зборуваме македонски јазик,…

Приврзаници на „Бојкотирам” со пцовки, навреди, клетви и јавно жигосување

На специјална страница  ,,предавници“ ,наменета за жигосување на тие што дошле да гласаат на референдумот на гласачките места во Австралија, конкретно во Мелбурн,  сѐ уште неидентификувана група македонски иселеници, стои пред…

…КОГА ЌЕ СЕ ОЖЕНИШ ТАМАН ВО ЕВРОПА… …ЗА 18 ГОДИНИ ТЕБЕ СТОЛЕ НИ ВИЈАГРА НЕ ТИ ПОМАГА…

Интересна дискусија имаше во "Стадион" на Канал 77 ...КОГА ЌЕ СЕ ОЖЕНИШ ТАМАН ВО ЕВРОПА...:D... ...ЗА 18 ГОДИНИ ТЕБЕ СТОЛЕ НИ ВИЈАГРА НЕ ТИ ПОМАГА... https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/2055089748115604/

Екс-ракометарот Димовски: Едно е да си дел од Европа, а друго е да си затворен во еден мал круг на земји

Постепено се повеќе и повеќе се засилува кампањата во пресрет на претстојниот референдум. Јавните личности се почесто се приклучуваат кон истата, упатувајќи порака за излезност и позитивно гласање на референдумот.…

Никогаш не пропуштајте добра шанса – порачува Туск на македонски јазик

Претседателот на Европскиот Совет Доналд Туск на македонски јазик преку Твитер порача: Никогаш не пропуштајте добра шанса. Тој зборува за влезот на Полска во ЕУ. „Пред 30 години ги мобилизиравме…

Слаткар со “Отворено Писмо” до јавноста за подршка на референдумот

Познатиот македонски рапер кој успеа да се пробие на Балканот, по шест месеци објави нов потенцијален хит. Марко Маринковиќ, или за широката јавност само Слаткар, вчера сподели нова песна со…

ЕКСКЛУЗИВНО | И Ахмети прозборе македонски за успешен референдум

Ако сакаме да имаме подобра иднина за идните генерации и добри меѓуетнички односи, економски развој и напредување на сите полиња, тогаш друга алтернатива или друг план осевн референдумот нема, порача…