(Фото) Ослабена Тамара се сликаше во тесен џинс

Поп-пејачката Тамара Тодевска прилично олабена сподели фотографија. Со тесни фармерки и блуза, комбинација во која се гледа дека прилично изгубила килограми. И нејзините фанови ја пофалија дека одлично изгледа. Тамара,…

(ФОТО) Српската пејачка Маја Беровиќ позира без долна облека

Популарната балканска пејачка Маја Беровиќ уште еднаш ги воодушеви фановите на социјалните мрежи.Атрактивната пејачка на Инстаграм објави нова провокативна фотка. Маја сега позира во секси издание, без гаќички, а во…

Ким Кардашијан во најжешкото издание досега

Најпопуларната ријалити sвезда Ким Кардашијан (40) повторно ги воодушеви своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм кога објави провокативна фотографија во минијатурно бело бикини и ги истакна своите секси атрибути, со…

(ФОТО) Погледнете како изгледал првиот автомобил на Цеца покрај кој гордо позира

Светлана Ражњатовиќ важи за најпопуларната пејачка на Балканот, а иако долги години се наоѓа на сцената, сепак малкумина знаат како изгледал нејзиниот прв автомобил. Фолк пејачкта Светлана Цеца Ражњатовиќ одамна…

(ФОТО) Жешки пози среде зима: Кајли Џенер собра 11 милиони лајкови во бикини

Откако ја објави новата колекција на шминки од нејзиниот бренд Kylie Cosmetics, Кајли Џенер уште повеќе го зголеми интересот за нејзиниот Инстаграм профил кај широката публика на оваа социјална мрежа…

Сара Џесика Паркер на гласање со уникатни чорапи! (ФОТО)

Славната Сара Џесика Паркер го исполни својата граѓанска должност и излезе на гласање на претседателските избори во САД, придружувана со сопругот Метју Бродерик и 18-годишниот син Џејмс Вилки. Сите тројца…

(ФОТО) Марјана Станојковска и во пижами е вистинска убавица

Познатата згодна манекенката и водителка, Марјана Станојковска на својот Инстаграм профил постојано објавува секси провокативни фотографии од кои на многумина им подзастанува здивот. Овојпат таа приреди едно мало изненадување за…

Секој со своите гревови: По стапките на Тамара тргна и Игор Џамбазов, ја „истетовира“ својата животна грешка

Откако македонската пејачка Тамара Тодевска пред камерите за естрадниот магазин Бекстејџ вети дека ќе ја истетовира химната, баш оној дел кој што го згреши, па така и стори. Набрзо таа…

Тамара Тодевска ја истетовира строфата од химната што заборави да ја испее (фото)

https://www.instagram.com/p/CG9xVUOl7hb/ По низата критики кои ги доби за заборавениот дел од македонската химна, Тамара гордо ја истетовира строфата што не ја испеа – храбар потег! Минатата година Тамара Тодевска се…

Емили Ратајковски бремена позираше целосно гола: вели дека се навикнува на „новото тело“

Американската манекенка од Полска, Емили Ратајковски (29) и нејзиниот сопруг, продуцентот Себастијан Бер Меклард (39), го очекуваат своето прво заедничко дете, а манекенката, која вчера ги објави среќните вести, сега…

(ФОТО) Фолкерката не се срами: Ирена Спасовска позира топлес!

Додека одмора и ужива во слободното време, Ирена Спасовска е активна на социјалните мрежи, каде често споделува и провокативни фотографии. Овој пат атрактивната русокоса позираше топлес, но градите ги сокри…

Преполовена и со нов стил: Зорица Заева драстично го променила изгледот

Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева, изгледа непрепознатливо! Нејзиниот стилист, Драган Гоцев- Даци, објави фотографија на која ѝ ја стилизира косата, а она што може да се забележи е…

(ФОТО) Ирина Шајк потполно гола во фотосесија за „Вог“

Атрактивната руска манекенка Ирина Шајк позираше гола за списанието Вог, покривајќи ги своите интимни делови од телото со керамички плочки.Оваа необична фотосесија со Шајк е снимена во градината на Донатела…

За Дара Бубамара летото се уште не е завршено, во минијатурно секси бикини ужива во Танзанија

Дара Бубамара отсекогаш важела за провокативна личност, па често на социјалните мрежи знае да објави провокативни фотографии. За Дара изгледа летото уште не завршило, таа ужива во Занзибар со своето…

(ФОТО) Инстаграм гори: Јелена Карлеуша во најпровокативното издание досега

Јелена Карлеуша од ден на ден се облекува се попровокативно, а фановите на нејзиниот Инстаграм профил секојдневно се зголемуваат се со цел да ги следат нејзините најнови секси изданија. Карлеуша…

Сузана Гавазова се појави во „ала Ким Кардашијанс“ стил

Македонската фолк-пејачка Сузана Гавазова важи за една од најзгодните жени на македонската естрада. Според фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи, може да се забележи дека пејачката редовно тренира и…

Дунафка Трифуновска со драстична промена на фризурата – Еве како изгледа сега!

Поранешната Мис Македонија Дунавка Трифоновска во последно време е актуелна во јавноста поради љубовната врска со поранешниот директор на финансиската полиција, Ване Цветанов. Тие двајца на социјалните мрежи споделија дека…

(ФОТО) Ким Кардашијан во црн фустан од кој ѕирка црвена танга, фановите со негативни коментари

Старлетата Ким Кардашијан објави фотографија на која позира во тесен црн фустан со отворен грб, а во преден план ги ставила црвените танги што ѕиркаат од под фустанот. Ким позираше…

Нивес Целзиус во деловно издание со деколте до папокот

Хрватската старлета Нивес Целзиус со секоја своја објава на Инстаграм привлекува големо внимание. Нејзините разголени фотографии добиваат лајкови со брзина на светлината, особено од посилниот пол. Таа сега објави фотографија…

Игор Џамбазов објави фотографија од својата матура

Македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов е активен на социјалните мрежи, а во последно време и актуелен во медиумите поради врската со алпинистката Илина Арсова. Утринава на својот Инстаграм-профил, Џамбазов…

Американскиот рапер Кање Вест објави икона на Свети Климент Охридски

https://twitter.com/kanyewest/status/1309457558533476355?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1309457558533476355%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fplusinfo.mk%2Fraperot-ka-e-vest-ob-avi-ikona-od-sveti-kliment-ohridski-foto%2F Икона на основоположникот на Македонска православна црква Свети Климент Охридски објави Твитер-профил познатиот американски рапер Кање Вест. На објавата нема текст туку само познатата икона на овој голем христијански…

Цеца „го зпали“ Инстаграм – Дали е гола или не?

Фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ пред неколку дена на својот профил на Инстаграм објави прекрасна фотографија, која привлече големо внимание кај нејзините фанови. Цеца на фотографијата изгледа преубаво, но една корисничка на…

Александра Накова во најпровокативно мини-бикини издание досега

Македонската манекенка и модел Александра Накова однови ги измами воздишките на своите следбеници на социјалните мрежи со новите езерски фотографии од Охрид, споделени на својот Инстаграм. Таа ги воодушеви своите…

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Сите бикини изданија на малата Ражнатовиќ за ова лето!

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ плени со својот изглед каде и да се појави. Со оглед на тоа дека сака да објавува фотографии на социјалните мрежи, таа постојно е „бомардирана“ со коментари…

Лика и прилика на мајка си: Ирена Спасовска ја покажа ќерката Тамара

Македонската фолкерка Ирена Спасовска на Инстаграм сподели неколку фотографии заедно со нејзината ќерка и како да докажа дека крвта не е вода. Тамара, како и мама, е вистинска убавица. https://www.instagram.com/p/CDigRQGnvhm/?utm_source=ig_embed

Секси Албанка возбудува на Инстаграм

Албанската поп пејачка Даниела Камберли, локалните медиуми ја опишуваат како најзгодната девојка во земјата. Таа е родена во тирана а е позната под уметничкото име Фиби. https://www.instagram.com/p/BMG0GwnhzpL/?taken-by=fibiofficial https://www.instagram.com/p/BRLt1DuF51R/?taken-by=fibiofficial https://www.instagram.com/p/BRf6TuOFOt8/?taken-by=fibiofficial https://www.instagram.com/p/BXVOkxSlECt/?taken-by=fibiofficial