ШОКАНТНО ВИДЕО: СКОПЈАНЕЦ МАЛТРЕТИРА КИНЕСКИ ТУРИСТИ ВО СКОПЈЕ “Коронавирус, мрш од тука!”

На социјалните мрежи попладнево се појави видео на кое извесно лице вербално напаѓа Кинези во центарот на Скопје. Лицето ги снима и ги пцуе, а нападнати молчат и се обидуваат…

Kога ќе постигнеш гол ’несакајќи’… (ВИДЕО)

Папис Сисе, поранешниот фудбалер на Њукасл во моментов игра за Шандонг Луненг и на последниот натпревар за својот клуб постигна еден од најсмешните голови во кинеската Прва фудбалска лига. https://www.youtube.com/watch?v=v4tdu_lxxlw…