(Видео) Го покажа задникот на Евровизија

На паузата меѓу собирањето гласови на Евровизија имаше музички перформанс кој еден Австралијанец го злоупотреби за себе промоција. Додека пееше пејачката, се качи на бина и го покажазадникот. https://www.facebook.com/EdnoMomice/videos/10155374346400820/

Откако претходно откри дека е бремена, Јана кажа „ДА“ на нејзиниот дечко

Откако пред нејзиниот настап со видео-претставувањето Јана Бурческа, македонската претставничка на Евровизија, објави дека е бремена, по завршувањето на натпреварувачкиот дел и додека се чекаа резултатите од гласањето, нејзиниот дечко…

Наташа Малинкова со кавер-верзија на фаворитската песна (Francesco Gabbani – Occidentali’s Karma) за победа на Евросонг

По одличната преработка на нашата евровизиска песна на Јана Бурческа, Наташа Малинкова подготви уште една кавер-верзија на најголемиот фаворит за победа на годинешната Евровизија, Франческо Габани и неговата „Occidentali's Karma“.…

Јана блесна и рапуваше на најдолгиот евровизиски црвен килим

Во украинската престолнина вчера и официјално беше отворено годинешното, 62. по ред издание на „Евровизија“, а во рамките на свечената церемонија делегациите на сите 42 земји учеснички прошетаа по најдолгиот…

ВИДЕО: Јана Бурческа ја заврши и втората проба, спремна е за Евровизија

Македонската претставничка на изборот на песна на Евровизија денеска ја одржа нејзината втора проба на Евровизиската сцена во Киев. Јана Бурческа е спремна за нејзиниот настап на втората полуфинална вечер,…