Шарени згради и празни улици: Ретка снимка од Пјонгјанг направена од авион

Фотографот Арам Пан од Сингапур доби дозвола од севернокорејските власти од воздух да го сними главниот град на државата – Пјонгјанг. На видеото може да се видат шарени згради, но…