Роналдо и Португалија капитулираа: Уругвај јуриша на Франција во четвртфиналето!

Кристијано Роналдо и европскиот првак Португалија го завршија својот пат на фудбалскиот Мундијал во Русија, поразени од Уругвај, во осминафиналето. Уругвајците ја совладаа Португалија со 2-1, понесени од фасцинантната партија…

Роналдо испиша историја – Урна рекорд стар повеќе од 60 години (Португалија 1-0 Мароко)

Португалската фудбалска ѕвезда, Кристијано Роналдо го урна славниот рекорд на Ференц Пушкаш и стана најдобриот европски стрелец во историјата на фудбалот. По хет-трикот за реми против Шпанија (3:3), ја затресе…

Португалија и Шпанија ремизираа, а Роналдо урна два нови рекорди

Кристијано Роналдо одигра феноменален натпревар на стартот од СП 2018, постигнувајќи хет-трик против Шпанија и испишувајќи нови страници во листата на рекорди. Хет-трикот постигнат на возраст од 33 години и…

Нокаутираше судија со колено, па веднаш е избркан од клубот…

Марко Гонсалвес, фудбалер на нисколигашот Канелас 2010 од Португалија, нокаутираше судија со колено на сред натпревар. Веднаш потоа, Гонсалвес е избркан од клубот од каде објавија дека никогаш повеќе нема…

‎Hungary‬ 3-3 ‎Portugal‬

https://www.facebook.com/WorldPronosFR/videos/1072749026124357/ https://www.facebook.com/WorldPronosFR/videos/1072755526123707/ https://www.facebook.com/WorldPronosFR/videos/1072764952789431/ https://www.facebook.com/WorldPronosFR/videos/1072766726122587/   https://www.facebook.com/WorldPronosFR/videos/1072788956120364/ A Zoltan Gera half-volley put Hungary in front but Ronaldo set up Nani to fire in an equaliser before the break. Two deflected Balazs…