Диџејот Салваторе Ганачи на „Tomorrowland“ го пушти Синан Сакиќ – настана тотален хаос

Ако мислевте дека турбофолкот и електронската музика не одат заедно, Диџеј Салваторе Ганачи ќе ве разувери. Тој на популарниот фестивал на електронска музика Tomorrowland во Белгија, на кој настапуваат светски…

Пожар на фестивалот „Tomorrowland“ во Барселона, евакуирани 22 000 луѓе

Повеќе од 22.000 луѓе биле евакуирани вчеравечер кога избувнал пожар на сцената на фестивалот „Tomorrowland“ во Барселона. Пожарникарите кои пристигнале бргу на местото на пожарот успеале да го изгаснат пожарот…