Три минутна носталгија со Реал и Манчестер | Лига на шампиони, четвртфинале, втор натпревар, Олд Трафорд, 2003-та година.

Сер Алекс Фергусон имаше тешка задача, бидејќи неговиот колега од спротива Висенте Дел Боске гостуваше со добар резултат од 3:1 од првиот дуел. Задачата да се возврати ударот имаше уште…

Навивач со „Роналдо“ на градите влета на терен за да го слави пехарот со Реал!

По последниот судиски свиреж и новиот Суперкуп на УЕФА под името на Реал Мадрид, навивач од трибините влета на теренот за да го слави трофејот со „кралевите“, но премногу брзо…

Стотина фанови ги пречекаа „црвените ѓаволи“ во ТЦЦ „Гранд плаза“

По едночасовно доцнење, тимот на Манчестер јунајтед пристигна во ТЦЦ „Гранд плаза“. Пред хотелот имаше силно полициско обезбедување и поставена ограда на стотина метри од влезот зад која беа наредени…

Промо видео: Скопје е подготвено за шоуто наречено „Супер куп 2017“

Фудбалската Федерација на Македонија објави прекрасно промо видео со наслов – Скопје, домаќин на УЕФА Супер-купот 2017, со јасна порака дека нашиот главен град и „Телеком Арена“ се подготвени за…