ВИДЕО: Тепачка на украински пратеници по ТВ дебата

Пратениците на Врховната Рада, Александар Вилкул и Владимир Парасјук се истепаа пред новинарите во украинската телевизија „112“. Инцидентот се случи по снимањето на емисијата „Вечерна програма“ во која пратениците не…