Поставена и вандализирана четири метри високата статуа на Ердоган во Германија

Златната скулптура на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, висока четири метри која беше поставена во германскиот град Висбаден, предизвика низа различни реакции кај жителите. По поставувањето скулптурата најпрвин предизвика љубопитност,…

Никогаш не ги отпишувајте Германците: Крос со супер-гол за триумф во последен час

Актуелниот светски првак Германија беше на работ на амбисот и можна елиминација по првата фаза од Мундијалот, но сепак во последен момент стигна до триумф (2-1) против Шведска во второто…

СП 2018: Светскиот шампион на колена, Мексико со голема победа на стартот (0-1)

Светскиот шампион Германија загуби 0:1 од Мексико на првиот меч од групата „Ф“ на Светското првенство на стадионот „Лужники“ во Москва. Ирвинг Лозано го постигна единствениот гол во 35-тата минута…

Како македонски камионџија се справува со германска полиција: Тој му вика имаш лоши гуми, а нашиот вели…

Како сакате речете човекот успешно се извлече и со сигурност избегна ригорозна германска казна. https://www.facebook.com/Fotografii2017/videos/980490238774872/ Целата случка притоа одела на една германска ТВ емисија. Полицаецот му вика на нашиот камионџија…

Наши иселеници се степале во Германија заради политика (Видео)

Иселеници од Македонија во Германија се степале во Берлин за Божик заради политика. Видеото од тепачката е објавено вчера на социјалните мрежи. Според она што е објавено, забавата ја прекинале…