Со љубов од Италија и Македонија – Дац и Александар пеат со нашиот тенор Благој Нацоски од Џенова

Музичка прегратка во време на корона - Дац и Александар од домовите во Скопје заедно со нашиот тенор, Благој Нацоски од домот во Џенова, стоплија многу срца со емотивна македонско-италијанска…

Разделба низ солзи, Тоти со топка до навивачите: Ќе ми недостигате

Франческо Тоти низ солзи се прости од верните навивачи на Рома, заблагодарувајќи им се за поддршката во изминатите 25 години во кои го носеше дресот на „волчицата“. Капитенот последната порака,…

ВИДЕО: На Буфон му беше толку досадно во Лихтенштајн, што на сред натпревар делеше автограми

Џанлуиџи Буфон е италијанска фудбалска легенда, која ги брани боите на „азурите“ веќе две децении на 166 натпревари. На последниот натпревар против Лихтенштајн кој Италија го доби со 0-4, 38-годишниот…