Соработка на две мега ѕвезди: Северина сними дует со Азис (Видео)

Хрватска музичка ѕвезда Северина и бугарската фолк ѕвезда Азис го објавија нивниот дует „Фалиш ми“. Северина и Азис никогаш не се запознале, а поради пандемијата го снимале спотот поединечно со…

(ФОТО) Фотографија стара 3 децении – Вака некогаш изгледаше Северина!

На крајот на осумдесеттите на естрадната сцена во тогашна Југославија се појавила и Северина.Од самиот почеток, нејзините чекори биле многу успешни. На почетокот на 1990 година победила на радискиот натпревар…

Промоција | Северина во најсекси издание! Погледнете го новиот видеоспот за “Хазардер”

Северина денес точно на пладне на својот Фејсбук профил премиерно ја објави новата песна и спот за „Хазардер“. Се работи за спот во кој Северина е во најдобро издание до…

Како звучи Северина откако ја забранија во Македонија

https://youtu.be/xTpP7W67ES0 Хрватското здружение за заштита на авторските права од 17 октомври забранува да се емитува хрватска музика на македонските телевизии и радија. Еве како сега ќе звучи познатата песна на Северина со…

(Видео)Рекордна посетеност на концертот на Северина во Берово

https://www.youtube.com/watch?v=ToIq9rM7KjM Во саботата, 27 август, познатата хрватска пејачка одржа концерт во Берово, каде што присуствуваа над 70.000 посетители. Воодушевена од големата посетеност, Северина сподели видео од овој настан, кој беше…