Циркус: Суарез бараше пенал зошто голманот играше со рака…

Невообичаена ситуација на натпреварот меѓу Уругвај и Чиле во последното коло од групната фаза на Копа Америка.

Уругвајскиот напаѓач Суарез побара пенал затоа што голманот на Чиле играше со рака! При една негова акција во шеснаесетникот, голманот му одбрани еден обид за асистенција, напаѓачот во афект побара пенал, ама брзо сфати дека испадна само смешен…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s