(Видео) 30 дневен притвор, со лисици на раце Орце Камчев одведен во затворот во Шутка

Камчев утрово беше приведен откако Агенцијата за национална безбедност добила информации дека се спрема за бегство, по што го известила Обвинителството.

Случајот “Плацевите на Водно” ја отвори СЈО, односно обвинителката Лиле Стефанова.

Покрај Камчев, во овој случај осомничени се и Никола Груевски, како и екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, Ратка Камчева, Ристо Новачевски и Ненад Јосифовиќ.

Истрагата покажала дека Груевски со пари на партијата си купил плацеви во вредност од над 1,3 милиони евра. Целата постапка на купување и поврзаноста на осомничените на линкот https://sdk.mk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s