(ВИДЕО) Лиде Лиде сними песна посветена на министерот за здравство: „Лиде на Венко“ е новиот хит

Македонската јавност Лиде Лиде ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче.

Девојката која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја позната како Лиде Лиде, денес на својот официјален ЈуТјуб канал објави песна со наслов „Лиде на Венко“.

Лиде е потпишана и како авторка на текстот и музиката на новиот хит кој е снимен во студиото на Димитар Маневски.

Имено, Лиде долго време беше редовна во делот за коментари на бројните прес – конференции на министерот, која честопати инсистираше на средба со Филипче, а таа средба се отвари неодамна, сосема случајно според изјавите на Лиде.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s