ХИТ ВО НАЈАВА: Антониа и Пајак со новото музичко парче го воодушевија регионот

После милионските прегледи и големиот бум во земјава и регионот со „Bella“, младата трап ѕвезда Пајак промовираше нов дует. Овој пат со Антониа Гиговска, а со наслов „Хабиби“. Текстот и музиката се на Пајак, аранжманот е на Иван Јованов – Iwayo, а излезе под етикетата на Урбан рекродс.

„Хабиби“ за помалку од 48 часа има повеќе од 265.000 прегледи на Јутјуб и многу позитивни коментари од почитувачите на македонската музика.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s