(Видео) Роналдо конечно распали за Ал Наср – им даде 4 гола на Ал Вехда

Кристијано Роналдо конечно се покажа во своето вистинско, голгетерско светло и на натпреварот против Ал Вехда постигна четири гола за Ал Наср – по два гола во двете полувремиња.

Со овие четири гола, Кристијано Роналдо дојде до бројката од 502 погодоци во лигите во кои настапувал.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s