(Видео) Арсовска брутална кон ДПМНЕ …ЕДНА РАБОТА НЕ СТЕ НАПРАВИЛА ДА НЕ Е КРИМИНАЛНА А ОПОЗИЦИЈА СТЕ, ЗАМИСЛЕТЕ ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ ВЛАСТ ДА ВИ ДАДЕ НЕКОЈ…

Арсовска брутална кон ДПМНЕ ...ЕДНА РАБОТА НЕ СТЕ НАПРАВИЛА ДА НЕ Е КРИМИНАЛНА А ОПОЗИЦИЈА СТЕ, ЗАМИСЛЕТЕ ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ ВЛАСТ ДА ВИ ДАДЕ НЕКОЈ... https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/3584977245055133/

(Видео) Данела Арсовска распали по ДПМНЕ …РЕКЕТ БРОЈ ЕДЕН ПРЕД НОВАК ЃОКОВИЌ Е ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ…

Данела Арсовска распали по ДПМНЕ ...РЕКЕТ БРОЈ ЕДЕН ПРЕД НОВАК ЃОКОВИЌ Е ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ... ЗНААТ ГРАЃАНИТЕ КОЈА Е НАЈКРИМИНАЛНАТА ПАРТИЈА ВО ДРЖАВАТА... https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/1303016833584385/

Стефан Богоев – време е за финална победа, ЕУ или изолација

Интензивните теренски активности на СДСМ и средби со граѓаните ширум републиката продолжија и денеска.Во општина Карпош рамо до рамо со граѓаните беа потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев и Роберт Бекировски.На…

Коста Костадинов – “Струмица ќе биде првиот град на Балканот што ќе има целосно електрифициран јавен превоз”

Во своето обраќање на денешната трибина „Резултати што прават разлика“ членот на Извршниот одбор на СДСМ, Костадин Костадинов ги презентираше идните проекти на општина Струмица што имаат за цел да…

Трибина „Резултати што прават разлика“: Над 1.000 семејства добија живеалиште преку изградба на социјални станови

Трибина „Резултати што прават разлика“ во Битола: Над 1.000 семејства добија живеалиште преку изградба на социјални станови. Со одговорен пристап и решителност имаме 1000 семејста од ранливите категории, на кои…

(Видео) УСТАВНИОТ СУД ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ И ТОА ПО ИНИЦИЈАТИВА НА АДВОКАТ БЛИЗОК ДО ДПМНЕ…

Министерката Тренчевска ...НЕ ВЛАДАТА, ТУКУ УСТАВНИОТ СУД ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ И ТОА ПО ИНИЦИЈАТИВА НА АДВОКАТ БЛИЗОК ДО ДПМНЕ... (а прашање е зошто тоа не…

(Видео) Стефан Богоев: ВМРО-ДПМНЕ одржа митинг во црква – „Простете им, не знаат што прават“:

Потпретседателот на владејачкиот Социјалдемократски сојуз, Стефан Богоев, на Фејсбук реагира на денешниот настан организиран од ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, обвинувајќи ја опозициската партија дека држела партиски митинг во црква. https://www.facebook.com/seir2017/videos/3098919003749579 „Митинг…

(ВИДЕО) Али Ахмети на македонски јазик го честита празникот Свети Кирил и Методиј

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, со видео порака на македонски јазик го честита денешниот празник Свети Кирил и Методиј. „Во духот на мултиетничкото оопштество во кое заедно…

Mинистерот Пенов на примопредавање на опрема за противпожарните единици во Пелагонискиот плански регион

Министерот за локална самоуправа Ристо Пенов во придружба на градоначалниците на Битола и на Прилеп,Тони Коњановски и Борче Јовчески, денеска ја посети Територијалната против пожарна единица-ТППЕ-Битола каде беше реализирано примопредавање…

Видео:Ковачевски од Рејкјавик: Бугарија се однесува кон Македонија како Русија кон Украина!

Македонскиот премиерот Димитар Ковачевски на четвртиот Самит на Советот на Европа во Рејкјавик рече дека Бугарија се однесува кон Македонија исто како Русија кон Украина. Тој смета дека обвинувањата од…

(Видео) Имаме зголемување кај минималната плата за 100%, просечната плата за повеќе од 50%, Минималната пензија за 47%, просечната пензија 60% а Истовремено е намалена невработеноста за 8%

Ковачевски од денешната трибина "Резултати што прават разлика" "Нашите политики даваат резултати, а тие резултати прават разлика! Минималната плата ја покачивме на 20.750 денари што е покачување од 100%. Ја…

Ковачевски: СДСМ инсталираше 283 мегавати од зелена енергија, ВМРО-ДПМНЕ само 18

Соопштение за јавност Изминатата година се покажа колку е важно знаење и посветеност за менаџирање со енергетскиот сектор, истакна претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во своето обраќање на денешната трибина…

Резултати што прават разлика: 270 километри гасовод, прва домашна берза за струја и ТЕЦ Неготино во функција по 12 години пауза

Успешно ја менаџиравме енергетската криза со максимално мобилизирање на сопствените капацитети АД ЕСМ успешно се носеше со обврската да се справи со енергетската криза и зад нас имаме успешна грејна…

(ФОТО) Амра победи, животот допрва доаѓа – Филипче со фејсбук објава

Поранешниот министерот за здравство Филипче преку Фејсбук објави за успешната приказна за спасувањето на животот на шестмесечната Амра - "Амра е шестмесечно бебе која издвои победа во важна животна битка.…

Фото на денот | Стефан Богоев пред кооперација во Јаргулица, радовишко

Караванот на СДСМ, „Рамо до рамо до победа“ денеска беше и Радовиш и Ново Село.Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев беше со граѓаните на Радовиш. https://www.facebook.com/bogoevstefan/posts/pfbid0ReP6JS3z7YFhMfyhGkbkrZZf8Y9WF9uXM7JJvAQAZxsRdk9QwsAMnyx6ADt4qeMql Во Ново Село рамо до…

(Видео) Американскиот државен секретар Ентони Блинкен …ИМАМЕ СИЛНО ПАРТНЕРСТВО СО МАКЕДОНИЈА, НЕВЕРОЈАТНО ЦЕНЕТ СОЈУЗНИК ВО НАТО…

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ...ИМАМЕ СИЛНО ПАРТНЕРСТВО СО МАКЕДОНИЈА, НЕВЕРОЈАТНО ЦЕНЕТ СОЈУЗНИК ВО НАТО... https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/207784565395374/ Имав чест и задоволство да се сретнам со американскиот државен секретар, Ентони Блинкен од…

Премиерот се сретна со членови на Одборот на Директори на Обединетата македонска дијаспора (ОМД)

Премиерот на Фејсбук - Драго ми е што денеска се сретнав со членови на Одборот на Директори на Обединетата македонска дијаспора (ОМД). Нашата дијаспора има капацитет за голем придонес за…

Македонија и САД потпишаа Меморандум за разбирање за создавање стратешко партнерство за борба против дезинформации

Македонија и САД потпишаа Меморандум за создавање стратешко партнерство за борба против дезинформации. Денеска, го потврдуваме нашето силно партнерство со САД. Со почитуваниот Џејмс Рубин, специјалниот претставник и координатор на…

Премиерот Ковачевски се сретна соамериканскиот државен секретар Ентони Блинкен во Вашингтон

Денес ја имав честа и задоволството да се сретнам со американскиот државен секретар Ентони Блинкен, овде во Вашингтон. Уверен сум дека стратешкото партнерство меѓу САД и Северна Македонија ќе се…

СДСМ оддаде почит и положи цвеќе на спомен обележјата на борците од НОБ по повод 9-ти мај

СДСМ оддаде почит на борците од НОБ по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот. Партиската делегација на СДСМ во состав: Даниела Николова – пратеничка, Љатифе Шиковска –…

Спасовски со гостинот претседателот на ИНТЕРПОЛ, генерал мајор Ахмед Насер Ел-Рајси, уживаа во прошетката низ Охрид

FB статус на министерот Оливер Спасовски: Со мојот драг гостин, претседателот на ИНТЕРПОЛ, генерал мајор Ахмед Насер Ел-Рајси, уживавме во прошетаката низ Балканскиот Ерусалим – нашиот убав Охрид, познат и…

(Фото) Претседателот Пендаровски со сопругата присиствуваа на крунисувањето на кралот Чарлс Трети

Искрени и срдечни честитки по повод крунисувањето на британскиот Крал Чарлс Трети и Кралицата Камила. Благодарност за честа и поканата да присуствуваме на оваа церемонија од историско значење во Вестминстерската…

Во 2022 година имавме рекордна исплата на субвенции кон земјоделците

Повеќе нема уценување и понижување на земјоделците, ние го почитуваме трудот на земјоделците, субвенциите се исплаќаат редовно и навремено. Во 2023 година имавме рекордна исплата на субвенции кон земјоделците, дополнително,…

Ковачевски стана првиот македонски премиер кој зборувал пред Советот за безбедност во ООН

Пред 30 години бевме земја во која присуствуваа мировни мисии, денес сме земја-фактор на стабилност. Почестен сум што сум првиот премиер од Северна Македонија кој се обраќа пред Советот за…

ДОАЃА КРАЈ НА ОГРОМНИТЕ КАМАТИ: СДСМ поднесе законски измени каматата да не биде поголема од долгот

Прес-конференција на координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески Почитувани граѓани, почитувани преставници на медиумите СДСМ и парламентарното мнозинство предложи законски измени со кои ограничуваме каматата да не може…

3000 денари месечно за млади до 23 години, Министерката Тренчевска ја посети компанијата Раде Кончар, каде го промовираше Законот за младински додаток.

3000 денари месечно за млади до 23 години кои работат во производство. Министерката Тренчевска ја посети компанијата Раде Кончар, каде се сретна со млади лица кои работат во производство и…

Време е Бугарија да го признае македонското малцинство, порача Каевски во Советот на Европа

Време е Бугарските власти да ги почитуваат одлуките на Европскиот суд за човекови права, каде јасно е наведено дека правата на македонското малцинство во Бугарија се прекршени, малцинство кое државата…

(Видео) Претседателот Пендаровски и претседателката на Косово, Османи-Садриу положија венци на гробот на Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“

Во рамки на официјалната посета на претседателката на Република Косово на Република Северна Македонија, претседателот Стево Пендаровски и претседателката Вјоса Османи-Садриу положија венци на гробот на македонскиот револуционер Гоце Делчев…

(Видео сторија) Даштевски овластен од тештата да го финализира купувањето куќа на Халкидики

https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/595246995881272/ Куќа во местото Елани, на првиот крак на Халкидики, во Грција, од пред половина година се води на име на мајката на сопругата на актуелниот претседател на Државната изборна…

(Видео) Тони Михајловски …МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ Е ЕСТРАДЕН ПАТРИОТ… ЧОВЕКОТ КОЈ ГЛАСАШЕ ДА СЕ СМЕНИ ИМЕТО, СЕГА ГО ПРОМОВИРА ИМЕТО МАКЕДОНИЈА…

Тони Михајловски ...МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ Е ЕСТРАДЕН ПАТРИОТ... ЧОВЕКОТ КОЈ ГЛАСАШЕ ДА СЕ СМЕНИ ИМЕТО, СЕГА ГО ПРОМОВИРА ИМЕТО МАКЕДОНИЈА... https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/765871508262003/

(Видео) Тони Михајловски …СОПАРТИИЦИТЕ МЕ ИЗИГРАА, ИСПАДНА ДЕКА ПОБЕДНИК НА ВМРО ВО КУМАНОВО Е МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ…

(Видео) Тони Михајловски ...СОПАРТИИЦИТЕ МЕ ИЗИГРАА, ИСПАДНА ДЕКА ПОБЕДНИК НА ВМРО ВО КУМАНОВО Е МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ... https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/913624219871459/

(Видео) Во тек е изградбата на најголемата зграда за социјални станови во државата, кадешто 312 семејства од социјално ранливи категории наскоро ќе добијат нови домови

Обезбедивме дом за уште 312 семејства во новата, најголема социјална зграда во државата, истакна премиерот Ковачевски на денешниот увид во довршувањето на изградбата на социјална зграда во општина Бутел. За…

(Видео) Премиерот Ковачевски денеска ја посети компанијата „Левидиагро ДООЕЛ“ од Кочани, специјализирана за откуп, преработка и пласман на ориз

Во секојдневна комуникација со стопанството и со граѓаните, креираме навремени и таргетирани мерки, во интерес на сите. Денеска ја посетив компанијата „Левидиагро ДООЕЛ“ од Кочани, специјализирана за откуп, преработка и…

(Видео) Ковачевски, домаќин на Ифтарска вечер: Обединети во вистинските вредности, градиме заедничка иднина

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, вечерва е домаќин на Ифтарска вечер, на којашто присуствуваат поглаварот на Исламската верска заедница, Реис ул Улема хаџи хфз. Шаќир ефенди…

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ЛЕВИЦА ВО ТИРАНА ОДДАДЕ ПОЧИТ НА ЕНВЕР ХОЏА

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ЛЕВИЦА ВО ТИРАНА ОДДАДЕ ПОЧИТ НА ГРОБОТ НА АЛБАНСКИОТ ДРЖАВНИК ЕНВЕР ХОЏА СООПШТЕНИЕ ОД ЛЕВИЦА: "Денес (11 април 2023), по повод 38 годишнината од неговата смрт, официјална делегација…

Со највисоки државни и воени почести во Белград, премиерот Ковачевски беше пречекан од премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ

Со највисоки државни и воени почести во Белград, премиерот Ковачевски беше пречекан од премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ, по што следеше тет-а-тет средба. Во фокусот на разговорите се севкупните…

(Видео) Јапонскиот премиер го посети Киев во знак на поддршка на украинскиот народ

Јапонскиот премиер Фумио Кишида денес отпатува за Киев за да се сретне со украинскиот претседател Володимир Зеленски во знак на поддршка додека рускиот претседател Владимир Путин беше домаќин на кинескиот…

Претседателот Пендаровски положи цвеќе и оддаде почит нa хероите на Обединетите Арапски Емирати

"Во Вахат Ал Карама - Оазата на достоинството, положив цвеќе и оддадов почит нa хероите на Обединетите Арапски Емирати, кои го дале својот живот за државата. Овој меморијален центар претставува…

Претседателот Пендаровски со сопругата ја посетија Аврамската семејна куќа во Абу Даби

"Посета на Аврамската семејна куќа во Абу Даби, импозантно архитектонско дело со чиј дизајн и мисија се доловуваат заедничките вредности на јудаизмот, христијанството и исламот, и служи како платформа и…

Претседателот Пендаровски во Дубаи на средба со претседателот на ОАЕ шеик Мохамед бин Зајед бин Ал Нахјан

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски денеска во Абу Даби оствари средба со шеик Мохамед бин Зајед Ал Нахјан, претседател на Обединетите Арапски Емирати и владетел на Абу Даби. На средбата…

ВИДЕО | Претседателот Пендаровски се сретна со вселенскиот патријарх Вартоломеј

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска во Истанбул остварил средба со Неговата Сесветост г.г. Вартоломеј Први, Архиепископ Константинополски на Нов Рим и Вселенски патријарх. На средбата претседателот Пендаровски искажа благодарност…

Министерката Петровска на средба со украинскиот министер за одбрана: Украина ја има нашата поддршка за одбрана на својата сувереност и независност

Изразуваме почит и поддршка кон украинскиот народ, за храброста, истрајноста и решителноста да ја одбрани сопствената територија, изјави министерката за одбрана Славјанка Петровска на денешната прес-конференција по средбата со нејзиниот…

Претседателот на Сојузот на борци наполни 100 години

Ретко имаме можност да разговараме со личност што доживеала еден век. Денеска наздравивме за 100 – от роденден на Никола Стојановски, претседател на Сојузот на борци. https://www.facebook.com/SPendarovski/posts/pfbid0JPf8k2sVA5ctNipfmc3kXs9P6YopKDRP9QpqWAyqk9xtAYfABoz9MXwAjhoEG7K4l

(Фото) Фондацијата Заев – едно општество за сите, заедно со компаниите “Мамас” и “Тотал инженеринг”, испратија 22 тони храна, како хуманитарна помош за турскиот народ

Фејсбук статус на Зоран Заев Денес преку Фондацијата Заев - едно општество за сите, заедно со компаниите “Мамас” и “Тотал инженеринг”, испративме 22 тони разновидна конзервирана храна, како хуманитарна помош…

(Фото) Премиерот Ковачевски и амбасадорката на САД закроија лозје во кавадаречко

Амабсадорката на САД во Северна Македонија, Анџела Агелер, во Кавадарци учествуваше на манифeстацијата за закројување на виновите насади во чест на празникот Свети Трифун. Во присуство на премиерот Димитар Ковачевски,…

Претседателот Пендаровски објави фото од припадниците на АРМ кои заедно со турски тимови го спасија малиот Сулејман

Ова се припадниците на нашата Армија кои заедно со турските тимови го спасија малиот Сулејман од рушевините по силните земјотреси во Турција. Честитки! #солидарност#Турција https://www.facebook.com/SPendarovski/posts/pfbid0tMFxi2kykGwpV5UbodDjpQyzEwgyuauQsBR3kM9jzMdR4iJ7hkJ78y4zNPdDK8Hzl?cft[0]=AZXVXdS7Lq05Ro80g2VZnP_P_HWogsnl2VEocfsw2GBSMVFE7y6FUAtqgK82pYNLi2XCcDSsTeI8iviqgYgCzky5RNf--775WeZzbFSVRsn5F1_ZfIJSUGaJjTuGbI9R_bskUdWnVH3UMI_SYD-WN--KqC_b9_RBJDxnmyOmX1QzIOEyfakGfQ_9SCmicM3ccPg&tn=%2CO%2CP-R

Претседателот Пендаровски со сопругата и синот денеска донираа за настраданите во земјотресот во Турција и Сирија

Денеска дониравме храна, средства за хигиена и облека за настраданите лица од земјотресите во #Турција и #Сирија. Во овие тешки денови, хуманоста и солидарноста што ја покажаа нашите граѓани е…

(ВИДЕО) Како војната за Украина се води на македонската твитер-сцена каде што „дрмаат“ пет проруски профили

„Преспа институт“ во периодот од 1 јануари до 31 декември 2022 година истражувал твитови на топ 300 македонски корисници. Преку нивните реобјави и интеракции се стигнало до бројка од 10…

Ефтов …МАКЕДОНСКОТО И БУГАРСКОТО ВМРО ГО ПОДГРЕВААТ КОНФЛИКТОТ ПОМЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА…

Ефтов ...МАКЕДОНСКОТО И БУГАРСКОТО ВМРО ГО ПОДГРЕВААТ КОНФЛИКТОТ ПОМЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА... https://www.facebook.com/makstar2017new/posts/pfbid06vEbDtKGr56aMqt7CFg1euUrbKqMQhmRUZu16iiz95XAh9yE5WHstFSqRPhAsXMHl?cft[0]=AZXRNl5lDg0hbWZnPTvaETF8yFq4MCdrQIIf2rMaY6Y_NCjekna3jwYgu1hZJntNQiNx4Nj_xTyjke96ejVFPBA0j7bN21LTkUHBra_4wXtTIhnLj0zZPO5McctfMm-Kn9yvwV89kS9Yfp30YDraXPsDGX4qt9CRUfVbdgUxU4Zm2xWK4l1V-TvRwi_yxPbF1bs&tn=%2CO%2CP-R

Ефтов …СИТЕ ПРОЦЕСИ ГИ РЕШАВА СДСМ, ДПМНЕ КОГА Е НА ВЛАСТ СО ПОЛН БУЏЕТ ГО ПРАВИ ТОА ШТО НАЈДОБРО ГО ЗНАЕ, ДА ГИ ТРОШИ БУЏЕТСКИТЕ ПАРИ…

Ефтов ...СИТЕ ПРОЦЕСИ ГИ РЕШАВА СДСМ, ДПМНЕ КОГА Е НА ВЛАСТ СО ПОЛН БУЏЕТ ГО ПРАВИ ТОА ШТО НАЈДОБРО ГО ЗНАЕ, ДА ГИ ТРОШИ БУЏЕТСКИТЕ ПАРИ... https://www.facebook.com/makstar2017new/posts/pfbid0z2XQgu5yakY2SG5CHf4AhyBLfKuAZtQENLWZkE25MPsg7zXTc282vsAtnPVWRCcul?cft[0]=AZUkfSeLtpds1iFzzFQXmmqHgCvmtKwZingtEXg9TZddgXQIisnAETmjJtVvLMBr3NQQvc4S3wWXg6682kfKzZ1aKSiUoM9HU_eX6vKYhZaiRj7geigYqLDp9OsgvFdZbYeM4shBJ9033ya8mmKNZF1rh-skca97mMYupYgc6YaXqQdPlwKuVobHXLmvZ1Ej8PE&tn=%2CO%2CP-R

Премиерот и Претседателот најостро го осудија каменувањето на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград

"Каменувањето на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград е чин на вандализам кој најостро го осудувам. Ваквите активности не соодветсвуваат на договорената политика за унапредување на добрососедските односи, взаемното…

(Видео) Ефтов …КОСОВО И СРБИЈА СЕ ПРИЗНАА НА СРЕДБАТА КАЈ ТРАМП КОГА ПОТПИШАА ДЕКА ГИ ПРЕФРЛААТ АМБАСАДИТЕ ОД ТЕЛ АВИВ ВО ЕРУСАЛИМ

Ефтов ...КОСОВО И СРБИЈА СЕ ПРИЗНАА НА СРЕДБАТА КАЈ ТРАМП КОГА ПОТПИШАА ДЕКА ГИ ПРЕФРЛААТ АМБАСАДИТЕ ОД ТЕЛ АВИВ ВО ЕРУСАЛИМ БИДЕЈЌИ НЕ МОЖЕ ЕДНА ДРЖАВА ДА ИМА 2 АМБАСАДИ…

(Видео) Џорџ Атанасовски, поранешен кандидат за претседател: На Македонија не и треба претседател, туку крал!!!

Џорџ Атанасовски, поранешен кандидат за претседател: На Македонија не и треба претседател, туку крал!!! „Македонците се заостанати“, затоа што не сакале крал?!? https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/1338330830336911/

Ковачевски на средба со вонпарламентарните коалициски партнери

Премиерот Димитар Ковачевски информираше дека одржал работна вечера со претседателите и други високи претставници на вонпарламентарните партии, кои се дел од коалицијата предводена од СДСМ. Ковачевски информираше дека одржал работна вечера…

ВИДЕО: Премиерот на Апасиев му читаше дефиниција за параноја

Премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи на прашање од пратеникот Димитар Апасиев му цитираше дефиниција од „Википедија“ за тоа што е паранонија. https://youtu.be/D_4uIxw_Lg8 Апасиев пак му возврати со цитат од антички филозоф…

Пендаровски не се плаши од атентат, слободно се шета низ Гевгелија

Претседателот Стево Пендаровски на социјалните мрежи објави фотографии како слободно се шета и се поздравува со граѓани низ Гевгелија, каде што денеска претходно посети неколку организации и здруженија. „Пријатни средби…

(Видео) Ако сопругот и швалерот не ми даваат пари, мора да се задолжам – советничка го брани Муцунски

Ако јас како мајка, како домаќинка, сопругот не ми дава пари, швалерот не ми дава пари, па мора да се задолжам… Со овие зборови советничка од општина Аеродром од редовите…

Арсовска добивала закани од Мицкоски: Кога ќе станам премиер, ќе те влечеме по улици (ВИДЕО)

Данела Арсовска за Мицкоски: „Јас да, сум имала закани од Христијан Мицкоски и тоа конкретно, лично и директно со зборовите: Кога ќе бидам премиер, ќе те влечеме по улиците, ќе…

Пендаровски и Штајнмајер положија венци на гробот на Гоце Делчев

Во рамки на официјалната посета на претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмајер на Република Северна Македонија, денеска претседателот Пендаровски и претседателот Штајнмајер положија венци на гробот на македонскиот револуционер…

(Видео) Заев бурно поздравен од Струмичани на трибината „Силно и одлучно кон иднината“ која се одржува во организација на СДСМ

Поранешниот претседател на СДСМ и премиер на државата Зоран Заев вечерва во Струмица присуствува на трибината „Силно и одлучно кон иднината“ која се одржува во организација на СДСМ. Заев кој…

Заев во друштво на Филипче гостин на трибината на СДСМ во Струмица

Поранешниот претседател на СДСМ и премиер на државата Зоран Заев вечерва во Струмица присуствува на трибината „Силно и одлучно кон иднината“ која се одржува во организација на СДСМ. Заев кој…

Премиерот Ковачевски се сретна со новата американска амбасадорка, Анџела Прајс Агелер

Добредојде за новата амбасадорка на САД Анџела Прајс Агелер. Нашето стратешко партнерство продолжува да се развива, ние сме НАТО сојузници, а САД се наш голем пријател и партнер. Поддршката за…

(Видео) Инфомакс тврди дека зад лажните дојави на бомби во училишта стои криминална група на ДПМНЕ и Мицкоски кои сакале да лапнат тендер за обезбедување од Скопје!

Инфомакс тврди дека зад лажните дојави на бомби во училишта стои криминална група на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски кои сакале да лапнат тендер за обезбедување од Град Скопје! #рачињатавомедот https://www.facebook.com/makstar2017new/posts/pfbid02fhkPW4TjbgUK8yd6MR1uoy4XUykLDorXwHGEdwmwxFZBwUahLva5u9mBK6yVeq5tl?cft[0]=AZWz58q9wXK1krXbR5ya2ovxOr2Cfwx86ccjIt2yLuRIB-oyBck4zMwegI0u2evl9kOYeBmGYCUWEP1e5V8Dsx1MCtmgP4cYDTBy2-Rs7ZqVNoGErAKXFmd3TjG5gxB_pbNGE0PnqkTxCSxH6WORGSn_jCilfuh17VmHwLoWNG3JPMw2VpyGjaNitq4D7QnXZnE&tn=%2CO%2CP-R

(Видео) Стевчо ги обвинува Мицкоски и ДПМНЕ дека се однесуваат како варвари, откако советник на Карпош беше нападнат од маскирано лице

Стевчо ги обвинува Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека се однесуваат како варвари, откако советник на Карпош беше нападнат од маскирано лице. #ДајМуМалцеВластДаГоВидишКаковЕ https://www.facebook.com/makstar2017new/posts/pfbid0ASqrxEHk2PkvZjN3dXJ1ArfJ8m8LaBaYjZ5RoEKa1NGMLoEj8QzkX627bT9wcfFyl?cft[0]=AZXmQ1ucObKh1iScLd1DvVvMNaCz0wbS0I2ea-pcFsbcr6kHYueza131cioXLdO1sbNfsT9NEJVYQkF7fj5WvwtxlpQu1NpETdlyw4xnGJ_bzUWCjmrBh-dpdzV5ns0lnXJE1ob8jzjBvjv9SjeE-mgGycBlAUIyes2BrDyhG68-J93ShtCEXjdqSZhD66rfXVI&tn=%2CO%2CP-R

(Видео) Филип Петровски на Инфомакс тврди дека физички го нападнале луѓе блиски на Мицкоски

Филип Петровски на Инфомакс тврди дека физички го нападнале луѓе блиски на Мицкоски: „Искрено кажано, многу повеќе зулум сум видел од ВМРО во животот отколку од СДСМ, а сум ВМРО-вец!“…

(Видео) Борис Стојменов открива: ВМРО-ДПМНЕ ги дочекало бугарските пратеници со тезата дека сме биле „един народ“…

Борис Стојменов открива: ВМРО-ДПМНЕ ги дочекало бугарските пратеници со тезата дека сме биле „един народ“, ама пратениците од Софија тогаш не ги бендисале таквите изливи на љубов од ВМРО-ДПМНЕ! https://www.facebook.com/makstar2017new/posts/pfbid04cHtFxcQ5c2v26uHvLA8ayuVVThPQ2nqSmzney28rQPRa9Jt5amomdC4BfVnCw6Cl?cft[0]=AZVbha_dh1u-dLcCi-i2KWpNKqijIiVvz1ZksNav3EfwzP-zwY35IoYweegJGQ9Ob_MuP18Zjjn2JCqtvRspAQsd95D-WLyuzAew9d0tD9f1zClJGnOX8g8ddmvadtZn85wLOe5jJsb9AlsJ0Y1Xa1CaWXS75-zM2ltoD0OipyMv2-96oxOXZ6Lw9rD8uWvZ9TI&tn=%2CO%2CP-R

(Видео) И Мицкоски ќе го враќал бегалецот Груевски од Будимпешта, за да си ја одлежи затворската казна!

И Мицкоски ќе го враќал бегалецот Груевски од Будимпешта, за да си ја одлежи затворската казна! https://www.facebook.com/makstar2017new/posts/pfbid02V2CYrKrGxXkRRnc1LFYEiAb99jmTM7uvpSYHdczaSueeYegabR7QtzqeRdQLKU4Ml?cft[0]=AZVMicxoOWMCk9pp2mobZkeCNxz3pQZvpfQNgPb-cWJ2PUx3US6DlS4dOxl_LVjnFN6-OxZHm_2Ntn7z4iK22TzQ8CEHETUyP6R6WrtE7HnznULJYOdf__5xk7IE7YksTuNQ_GwB8_fnK_uwd2ogmA2DILMssji6Qx5upwkamSJ3Zf7DlQGhecp3Nj-qRkRaS2A&tn=%2CO%2CP-R

Заев: Ееееј…Грција и Бугарија потпишаа договор со нас на македонски јазик!

Нашиот македонски сон стана реалност ! Потпишавме договор со Европската Унија на македонски јазик“, напиша поранешниот премиер Зоран Заев. Северна Македонија потпиша договор со ЕУ, на кој што стојат потписите…

Пратеникот Мартин Костовски – Потпишан договорот Фронтекс, со овој чин се гарантира заштита на македонскиот јазик за век и векови

Потпишан договорот Фронтекс, со овој чин се гарантира заштита на македонскиот јазик за век и векови Денес сме сведоци на исполнување на заклучоците кои ги гласавме во Собранието Горди сме…

Потпишан е ФРОНТЕКС, првиот договор со Европската комисија на чист македонски јазик

Денеска во свечената сала на Владата на Република Северна Македонија е потпишан т.н. „Договор за Фронтекс“, првиот ваков договор помеѓу Европската комисија и Република Северна Македонија на македонски јазик, во…

(ФОТО) Премиерот Ковачевски си купи тост во Битола: Сега знам каде може добро да се вечера!

Премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски по завршувањето на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Битола, си купи вечера од Широк сокак – тост. Тој се заблагодари на вработените,…

МИЦКОСКИ – НИШТО НЕМА ДА ДОБИЕМЕ АКО ГО ИСКИНЕМЕ БУГАРСКИОТ ДОГОВОР, А ЗА РЕПРЕГОВАРАЊЕ ТРЕБА СОГЛАСНОСТ ОД БУГАРСКАТА СТРАНА, КОЈА СЕГА ЈА НЕМА

МИЦКОСКИ "ЛЕГНА НА БРАШНОТО" НИШТО НЕМА ДА ДОБИЕМЕ АКО ГО ИСКИНЕМЕ БУГАРСКИОТ ДОГОВОР, А ЗА РЕПРЕГОВАРАЊЕ ТРЕБА СОГЛАСНОСТ ОД БУГАРСКАТА СТРАНА, КОЈА СЕГА ЈА НЕМА Каква бламажа! https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/690012195483021/

(Видео) МИЦКОСКИ ПРОТИВ РУСИЈА, БЕЗ ЕВРОПА НЕ МОЖЕ ДА ОПСТАНЕМЕ, ТОА ШТО ГО ПРАВИ РУСИЈА НА УКРАИНА, ТОА ГО ПРАВИ БУГАРИЈА НА МАКЕДОНИЈА

МИЦКОСКИ СЕ СВРТЕ ПРОТИВ РУСИЈА, ПАТРИОТИТЕ РАЗОЧАРАНИ И ШОКИРАНИ БЕЗ ЕВРОПА НЕ МОЖЕ ДА ОПСТАНЕМЕ, ТОА ШТО ГО ПРАВИ РУСИЈА НА УКРАИНА, ТОА ГО ПРАВИ БУГАРИЈА НА МАКЕДОНИЈА https://www.facebook.com/makstar2017new/videos/1012439216821799/

Честитка од Ковачевски до новиот претседател на Партијата на европските социјалисти (ПЕС) Стефан Левен

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, во свое име и во името на партијата упати честитки до новоизбраниот претседател на Партијата на европските социјалисти (ПЕС), Стефан Левен. -Во името на сите…

(Видео) Трајко Славевски и го одзема микрофонот на Арсовска

Претседателот на Советот, Трајко Славевески на вчерашната вонредна советничка седница се симна од своето место и и го одзема микрофонот на актуелната градоначалничка на Скопје, Данела Арсовска, која во истиот…

Премиерот Ковачевски и неколку министри се во посета на ОАЕ

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министрите за финансии Фатмир Бесими, за транспорт и врски Благој Бочварски и за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски во рамки на посетата на Абу…

(Видео) Владина делегација предводена од премиерот Ковачевски одаде почит на борците од НОБ на Спомен-костурницата во Куманово

По повод Денот на народното востание – 11 Октомври владина делегација, предводена од премиерот Димитар Ковачевски со високи почести положи свежо цвеќе на Спомен-костурницата во Куманово. Во владината делегација во…

(Видео) Пратеничка на СДСМ во Советот на Европа го бранеше македонскиот јазик и идентитет – жестока кавга со бугарски колега

Пратеничката на СДСМ, Соња Мираковска која во Советот на Европа жестоко се расправаше со бугарскиот пратеник Александар Јорданов. Јорданов порача дека за Македонија реално да ги започне преговорите со Европската…