ВИДЕО: Роналдо избегна несакана трагедија на пристигнувањето на тренингот…

Кристијано Роналдо лесно можеше да се случи по лошо да ги запамети и Скопје и Македонија и УЕФА Суперкупот 2017.

На пристигнувањето на „Телеком арената“ за тренингот на Реал Мадрид, португалскиот фудбалер излегувајќи од автобусот на „кралевите“ се лизна на скаличките, но вешто успеа да ја задржи рамнотежата, за среќа, избегнувајќи и поголема несакана трагедија…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s